Automax

Ruszają remonty, będą utrudnienia

Jak informuje Urząd Miasta Biłgoraj, w związku z prowadzonymi inwestycjami drogowymi w mieście nastąpi zmiana stałej organizacji ruchu oraz znaczne utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych na czas prowadzenia robót na odcinkach ulicy Cegielnianej i 3 Maja.

Ulica 3 Maja jest jedną z najstarszych ulic w mieście. Ruch na niej jest duży, ponieważ tam znajduje się największa szkoła podstawowa w mieście. Brak miejsc postojowych i zła nawierzchnia drogi utrudniają komunikację w tej części miasta. Problem jest szczególnie uciążliwy przed godziną 8, gdy rodzice odwożą dzieci do szkoły. 

Wyremontowana zostanie część ulicy 3 Maja na odcinku od ul. Zamojskiej do LO im. ONZ wraz z chodnikami i zjazdami. W ramach zadania przewiduje się także wykonanie odcinka kanalizacji teletechnicznej oraz elementów stałej organizacji ruchu.

Po przebudowie szerokość jezdni ul. 3 Maja ulegnie zwężeniu i ostatecznie wyniesie 6 metrów. Zwężeniu ulegną również chodniki. Ich szerokość po przebudowie będzie zmienna od 1,5 metra do 3 metrów. Zwężenie jezdni i chodników pozwoli na wyodrębnienie obustronnego pasa dla utworzenia zatok postojowych. 

Nawierzchnia remontowanej ul. 3 Maja będzie wykonana z klinkieru drogowego. Powstaną nowe przejścia dla pieszych, ujednolicone zostaną wszystkie zjazdy na posesje. Inwestycja ma być wykonana do 31 października br.

 Natomiast Przebudowa ul. Cegielnianej – II etap na odcinku ul. Długa – ul. Poniatowskiego (strona lewa) potrwa do końca czerwca.

 Kolejny etap przebudowy ul. Cegielnianej w Biłgoraju realizowany będzie w tym roku. Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa po stronie północnej ulicy.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie chodnik wraz ze zjazdami oraz wybudowana zostanie ścieżka rowerowa. Zadanie obejmuje również wykonanie nowych krawężników i obrzeży betonowych, a także przebudowę elementów odwodnienia. Ścieżka rowerowa zostanie wykonana z kostki brukowej grubości 6 cm typu Holland bez fazy w kolorze czerwonym

Obecny chodnik znajdujący się przy ulicy jest w fatalnym stanie. Krawężniki betonowe są zniszczone, mają widoczne ubytki i odchylenia. Chodnik wykonany z płyt betonowych jest zdeformowany. Posiada liczne uszkodzenia obrzeży oraz miejscami przerośnięty jest trawą. Zjazdy nie posiadają jednolitej nawierzchni, miejscami są utwardzone prefabrykatami betonowymi. Miejscami są to zjazdy o nawierzchni bitumicznej.

Do zadań wykonawcy należy również opracowanie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót. Organizacja robót musi być tak prowadzona, aby była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców i użytkowników obiektów położonych przy ulicy Cegielnianej.

Władze miasta wszystkich użytkowników ruchu proszą o szczególną uwagę i stosowanie się do oznakowania czasowej organizacji ruchu. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.