- Reklama -

- Reklama -

Rusza wielka zbiórka w powiecie. Pomóżmy seniorom

W kilku miejscach w powiecie biłgorajskim rusza zbiórka dla seniorów z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Tarnogrodzie. Nie chodzi o miliony i szastanie pieniędzmi. Potrzebne są: koce, poduszki, pościel, podkoszulki, pidżamy, czy mokre chusteczki. Ta główna zbiórka - 28 listopada (wtorek) na placu przy BCK, ale dary można też dostarczać do punktów w różnych miejscowościach.

- Reklama -

– W zakładzie w Tarnogrodzie są osoby w różnym stanie fizycznym i umysłowym. Część osób jest tam ze względu na stan zdrowia, gdyż rodzina nie jest w stanie się odpowiednio się zaopiekować, czasem jest to wybór seniora, bo nie chce być ,,kłopotem,, dla bliskich.  Inni są tu z powodu samotności.  Są też osoby o których rodzina ,, zapomniała,, gdy okazało się że już nie są im potrzebni. Smutne niestety prawdziwe… Dlatego my nie możemy też ich zostawić samych niech wiedza że są ludzie dla których ich los jest ważny – przekazuje biłgorajska Fundacja Bliżej Pasji.

Tu można przynosić dary pilnie potrzebne seniorom z Tarnogrodu:


– siedziba fundacji Bliżej Pasji ul. Berka Joselewicza 7/ Biłgoraj ( MIASTECZKO NA SZLAKU KULTUR)
Zakątek Urody – Elżbieta Łukasik ul Sikorskiego 12 / Biłgoraj
Łukowa Tobacco Łukowa 608
https://www.facebook.com/klobilgoraj
Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju
ul Krzeszowska 1 / Biłgoraj
Szkoła Podstawowa W Hedwiżynie
Optyk Na Cichej ul Cicha 2/Biłgoraj

 


Co zbieramy :
Pościel, koce, ręczniki, poduszki, podkoszulki damskie i męskie, mokre chusteczki, pianki do mycia, środki na odparzenia itp, szachy, karty, ogórki kiszone, ciastka w dużych opakowaniach, słone przekąski, używany laptop ( są podopieczni którzy są na tyle sprawni że chętnie zaglądają do internetu lub w ten sposób kontaktują się z bliskimi lub znajomymi)

 

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

foto: zdjęcie ilustracyjne (ZOL)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.