- Reklama -

Rusza świetlica PCK w Goraju

Świetlica PCK w ramach projektu "Okno na świat – nowe otwarcie" już wkrótce zacznie funkcjonować w Goraju. – Podpisaliśmy porozumienie z Lubelskim Oddziałem Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża z dniem 31 lipca 2017 roku. Gmina Goraj w ramach tego porozumienia użycza lokalu w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Zapewniamy utrzymanie lokalu: czynsz, media, energię elektryczną, ogrzewanie i wodę oraz wyposażenie w podstawowe  meble – informował nas włodarz gminy Antoni Łukasik. – Bardzo cieszy nas, że po raz drugi w gminie, dzięki inicjatywie Lubelskiego Oddziału PCK, będziemy mogli mieć świetlicę opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci  i młodzieży. To bardzo ważne dla młodych osób, które chcą spędzić ciekawie wolny czas oraz pożytecznie wypełnić godziny czekania na odjazd autobusu dowożącego uczniów do domu czy też na rodziców. W świetlicy będą mogły odrobić lekcje, skorzystać z porad specjalistycznych, uzupełnić wiedzę z zakresu różnych przedmiotów szkolnych – opisuje wójt.

- Reklama -

Świetlica będzie czynna 4 godziny, od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych. To będzie również czas przeznaczony na rozrywkę i rozwijanie zainteresowań w gronie kolegów i koleżanek. – Według ustaleń z Lubelskim Oddziałem PCK świetlica zacznie funkcjonować najwcześniej od 2 października 2017 r., a nie jak podają inne regionalne media, od przyszłego tygodnia. 2 października nie jest datą ostateczną, ten czas otwarcia może się jeszcze wydłużyć. Jak dowiadujemy się od Lubelskiego Oddziału PCK, w tej chwili trwa jeszcze rekrutacja na kierowników świetlic, przeprowadzane są rozmowy z kandydatami i ustalanie warunków pracy – dodaje Antoni Łukasik. 

Jak informowała nas Ewelina Bury z Oddziału Okręgowego PCK w Lublinie, świetlica w Goraju rusza już lada dzień. Będzie ona prowadzona w ramach projektu "Okno na świat – nowe otwarcie", który został dofinansowany z RPO WL na lata 2014-2020. W ramach tego projektu Polski Czerwony Krzyż prowadzić będzie w województwie lubelskim 18 świetlic opiekuńczo-wychowawczych. Świetlica w Goraju będzie jedną z nich. – Jesteśmy na etapie uruchamiania świetlicy w Goraju. Jest to jedna z 18 świetlic jakie będą funkcjonowały w naszym województwie. Są to świetlice, do których będą uczęszczały dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Uczestnikom zajęć świetlicowych zapewniamy opiekę kierownika oraz dwóch dodatkowych osób. Chcemy, aby do takiej świetlicy uczęszczała grupa 30 osób – informowała nas Ewelina Bury. Jak wyjaśniała koordynatorka projektu, podczas zajęć świetlicowych dzieci i młodzież będą uczyć się matematyki, informatyki, języka polskiego i języków obcych. Polski Czerwony Krzyż wyposaży świetlicę w sprzęt komputerowy. Zapewni też poczęstunek dla każdego uczestnika. – Projekt w zasadzie rusza teraz i potrwa do 2020 roku. Teraz skupiamy się na zatrudnieniu kierowników, nauczycieli, aby zapewnić uczestnikom zajęć poczęstunek. W dalszej części będziemy organizować młodzieży jakieś wyjścia i wycieczki czy spotkania – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.