- Reklama -

Rusza remont GOKSiR w Biszczy

Wysłużony budynek GOKSiR-u w Biszczy wreszcie doczeka się remontu. Jest szansa, że prace ruszą lada moment.

„Poprawa dostępności do infrastruktury kultury w Gminie Biszcza poprzez przebudowę i modernizację Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Gmina Biszcza” – to nazwa projektu, którego realizacja już się rozpoczęła. Samorząd pozyskał dofinansowanie na gruntowny remont budynku. Wartość wszystkich prac oszacowano na 2 mln 468 tys. zł, prawie 1 mln 700 tys. zł pochodzić będzie z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego.

Już na wiosnę samorząd rozpoczął poszukiwanie firmy, która podejmie się remontu. Niestety, nie było to łatwe. Dwa razy ogłaszano przetarg i dwa razy nie zgłosiła się żadna firma. Teraz przedsiębiorstwo, które będzie wykonawcą prac, wybrane zostanie w drodze bezprzetargowej. – Rozmawiamy właśnie z przedsiębiorcami i wkrótce podpiszemy już umowę – wyjaśnia wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko.

- Reklama -

Zakres prac jest spory. Przebudowane będzie nie tylko wnętrze budynku GOKSiR, ale i teren wokół niego. Powstaną nowe miejsca parkingowe, a teren zostanie utwardzony. W budynku przebudowana będzie sala widowiskowa, powstanie zaplecze sceniczne i gastronomiczne. Poddasze zostanie rozbudowane i dostosowane do użytkowania. Wyremontowana będzie instalacja sanitarna i elektryczna. Remont przejdzie także kotłownia i łazienka. Budynek ma spełniać warunki techniczne, aby mogły z niego korzystać osoby niepełnosprawne. Zamontowane zostaną panele słoneczne, a sala wyposażona będzie w nagłośnienie i oświetlenie.

Wójt wspomina również o tym, że w budynku ośrodka kultury znajduje się Gminne Muzeum Militariów z okresu II wojny światowej, które warto wyeksponować, aby było bardziej dostępne dla zwiedzających.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.