Rusza budowa Gminnego Ośrodka Kultury

Władze gminy Księżpol przygotowują się do budowy GOK-u. Ogłoszono właśnie przetarg. Oferty można składać do 11 maja br.

Gminny Ośrodek Kultury stanie w centrum Księżpola, na placu po byłej szkole. Będzie oddalony ok. 30 m od drogi powiatowej. Będzie to piętrowy budynek z poddaszem nieużytkowym o wymiarach 22 na 37 m i łącznej powierzchni użytkowej ponad 1 000 m2. Pod sceną i zapleczem obiektu zaprojektowano piwnicę.

Obecnie ośrodek kultury mieści się w budynku, który powstał 30 lat temu. Chociaż w ubiegłym roku przeszedł gruntowny remont, możliwości prowadzenia w nim działalności są bardzo ograniczone. W budynku nie ma m.in. sali widowiskowej.

Samorząd już uzyskał pozwolenie na budowę, a teraz przygotowuje się do wyłonienia wykonawcy budowy. Ogłoszono przetarg, na oferty firm gmina czeka do 11 maja. Wartość tego zadania przekracza 3 mln zł, ale ostatecznie koszt budowy będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu. – Koszt budowy budynku Gminnego Ośrodka Kultury według kosztorysu wynosi 3 mln 200 tys. zł. Ta kwota nie obejmuje nadzoru inwestorskiego – zaznacza wójt gminy Księżpol Lech Rębacz. – Wartość ta może jeszcze ulec zmianie po przetargu. Czekamy na propozycje firm. Wiadomo, że dziś takich ofert nie ma – dodaje wójt.

Wraz z budową GOK-u powstaną także parkingi. Gmina uzyskała już 272 tys. zł dofinansowania na ten cel z Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Biłgorajska”. Umowa z LGD została już podpisana 23 kwietnia. Wójt Rębacz nie wyklucza, że gmina zechce pozyskać dofinansowanie także i na budowę GOK-u. – Będziemy się starać – zapowiada.

W tym roku na budowę ośrodka kultury w Księżpolu zarezerwowano 1 mln 380 tys. zł. Jeżeli wykonawca upora się z pracami budowlanymi wcześniej i część wewnętrznych robót wykończeniowych będzie prowadzić w okresie zimowym, możliwe będzie zwiększenie puli środków na ten cel. Termin zakończenia wszystkich prac ustalono na 29 listopada 2019 roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.