- Reklama -

- Reklama -

Ruch coraz większy

Pomiar ruchu został przeprowadzony na istniejącej sieci dróg krajowych (w tym także na odcinkach autostrad), z wyjątkiem tych odcinków dróg, które znajdują się w miastach na prawach powiatu i w związku z tym nie są administrowane przez GDDKiA, i na drogach wojewódzkich. 
 Pomiary przeprowadzono na sieci dróg krajowych o długości 18022 km, w 1952 punktach pomiarowych. Natomiast na drogach wojewódzkich liczono natężenie ruchu w 2923 punktach pomiarowych na łącznym odcinku o długości 27 287 km. W każdym z tych miejsc liczono motocykle, samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, autobusy, ciągniki rolnicze oraz rowery. Uzyskane wyniki stanowią podstawowe źródło informacji o ruchu drogowym w Polsce. Jak wypadł w pomiarach powiat biłgorajski? Jak się okazuje, najwięcej pojazdów w ciągu doby porusza się na odcinku drogi wojewódzkiej nr 835 w Biłgoraju. Trasą tą przejeżdża 16 946 aut na dobę. Wynik ten jest porównywalny z obwodnicą Lublina. Natężenie ruchu, w zależności od odcinka, waha się tu od 8,2 tys. do 15,4 tys. pojazdów na dobę. 
Nie mniejszy ruch odnotowano na odcinku tej samej drogi od Biłgoraja do Majdanu Nowego. Naliczono tu 11 537 aut na dobę. Drogą 835 od Majdanu Nowego do Tarnogrodu jeździ średnio 7,5 tys. aut na dobę. Na odcinku od Tarnogrodu do granicy województwa pomiar wykazał blisko 8 tys. pojazdów.
Nieco mniejszy ruch odnotowano na tej samej drodze na odcinku Frampol – Biłgoraj. Odnotowano tu 6 677 pojazdów. Drogą 835 od Frampola do Tarnawy przejeżdża ok. 4,5 pojazdów na dobę.
Na innych drogach wojewódzkich, które przebiegają przez teren naszego powiatu, ruch jest już nieco mniejszy. Na drodze 848 od Tarnawy do Szczebrzeszyna odnotowano ok. 2 tys. pojazdów na dobę. Droga 849 łącząca Wolę Obszańską, Łukowę i Józefów miała podobny wynik. Także pomiary na drodze 853, biegnącej od Majdanu Nowego do Aleksandrowa i Józefowa, wykazały średni ruch dobowy pojazdów na poziomie od 952 do 2 122 pojazdów.
Więcej pojazdów przejeżdża drogą wojewódzką 858, która przebiega przez Sól, Biłgoraj i Hedwiżyn. Największe natężenie ruchu odnotowano na odcinku tej drogi w Biłgoraju, prawie 9 tys. pojazdów na dobę. Obwodnicą północną przejeżdża blisko 4 tys. pojazdów, na odcinku Biłgoraj – Hedwiżyn prawie 5 tys. pojazdów. 
Droga wojewódzka 863 łączy Naklik, Tarnogród, Różaniec, Obszę i Zamch. Tu ruch pojazdów na dobę waha się od 1 tys. do 2,5 tys. pojazdów na dobę. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.