- Reklama -

„Roztoczańskie anioły kochają książki”

"Roztoczańskie anioły kochają książki" to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie od czerwca do listopada, którego celem jest ożywienie przestrzeni publicznej wokół idei czytelnictwa i współczesnej roli biblioteki, wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego, promującego czytelnictwo, książkę oraz aktywizującego społeczność lokalną, rozszerzenie zakresu działania biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Udział w projekcie to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, wspólne czytanie książek oraz towarzyszące temu zabawy, spotkania, warsztaty konkursy, które pozwolą  uczestnikom przekonać się, że książka to nie tylko obowiązek czytania, ale doskonała zabawa rozwijająca ich twórcze myślenie, wyobraźnię i kreatywność.

W ramach realizacji zadania planujemy cykl spotkań autorskich, warsztatów literackich i plastycznych, konkurs literacki i sesję fotograficzną z książką oraz spotkanie międzypokoleniowe pod hasłem „Lokalne opowieści”. Większość tych propozycji będzie skierowana do dzieci i młodzieży, ale ważnymi uczestnikami „Lokalnych opowieści” będą nasi seniorzy.

Najbliższe propozycje to spotkania autorskie 14 czerwca  z autorką książeczek dla dzieci Ewą Stadtmuller  i konkurs literacki Moja baśń z aniołem w roli głównej, którego głównym celem jest rozbudzanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do języka ojczystego, zwrócenie uwagi na potrzebę jego pielęgnowania, dbałość o kulturę i czystość mowy polskiej.

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program Partnerstwo dla Książki 2019.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.