- Reklama -

- Reklama -

Roztoczańskie anioły kochają książki

"Roztoczańskie anioły kochają książki" to nazwa projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie. Jego realizację podsumowano w czwartek 17 października.

Podsumowanie projektu odbyło się pod hasłem “O czym babcia z dziadkiem czytali, kiedy byli mali”. Uczestniczyły w nim zarówno osoby młodsze, jak i seniorzy. Rozpoczął je reportaż opowiadający o realizacji projektu. Następnie koncert dał młody akordeonista Damian Kulik. Kolejnym punktem spotkania był konkurs. Zadaniem uczestników było odgadnięcie tytułu książki. Za podpowiedź służyła im zagrana melodia. Wręczono również nagrody uczestnikom konkursu literackiego “Moja baśń z aniołem w roli głównej”. Podczas rozmów dominowały wspomnienia o dawnych bajkach i książkach, które czyta obecna młodzież. Starsi uczestnicy prezentowali na przykład ulubione opowiadania z elementarza Mariana Falskiego i teksty Marii Konopnickiej, a także wspominali telewizyjne dobranocki, np. “Jacka i Agatkę”, “Gąskę Balbinkę” czy “Misia z okienka”. Dyskusjom towarzyszyła wystawa rękodzieła, które powstało na warsztatach “Roztoczańskie anioły”, “Anioły z masy solnej” i “Transfer zdjęcia na deskę”.

– Naszym zadaniem było rozszyfrowanie tematów muzycznych z filmów, seriali czy bajek telewizyjnych, które powstały na podstawie książek. Były to na przykład “Pszczółka Maja” czy serial “Noce i dnie” – relacjonuje dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

 

- Reklama -

Projekt “Roztoczańskie anioły czytają książki” był współfinansowany z Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla Książki 2019”.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.