- Reklama -

Roztoczański Plener Podróżniczy

W dniu 6 sierpnia na terenie miasta Biłgoraj rozpocznie się dwudniowy Roztoczański Plener Podróżniczy, Biłgoraj Bike Camp 2016. Po krótkim zwiedzaniu miasta uczestnicy będą kontynuować imprezę w Lipowcu na terenie agroturystyki PROROK. Organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze, które pragnie gorąco zaprosić wszystkich podróżników i pasjonatów rowerowych wypraw. W drugim dniu wydarzenia zabierzemy wszystkich rowerzystów na wspólny przejazd, ukazujący niepowtarzalność i różnorodność terenów. Celem wydarzenia jest zapoznanie z walorami krajoznawczymi powiatu biłgorajskiego, miejscami pamięci historycznej oraz elementami lokalnej kultury na co pozwoli nam zwiedzanie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej, Zagrody Sitarskiej i Miasteczka na Szlaku Kultur.

Poprzez zaproszenie i integrację grup rowerowych oraz turystów kolarzy, pragniemy pokazać wszechobecne piękno i zachwycić uczestników różnorodnością krajobrazów. Chcemy pokazać że tereny biłgorajskie są
świetną bazą wypadową na Roztocze. Zgromadzonym mieszkańcom powiatu biłgorajskiego i uczestnikom Pleneru, pragniemy uświadomić jak wielki potencjał i piękno nas otacza na co dzień. Chcielibyśmy też zaszczepić chęć podróżowania i lokalny patriotyzm, nakazujący uszanować własną ziemię i jej historię. Zaproszeni goście z przyjemnością zaprezentują relacje ze swoich podróży i podzielą się swoim doświadczeniem.

Wszelkie szczegóły i aktualne informacje dostępne są na stronie www.facebook.com/RoweroweRoztocze.org. Tam też znajduje się regulamin, karta zgłoszeniowa, harmonogram imprezy i plakat.

Jako prezes pragnę gorąco zaprosić wszystkich chętnych do czynnego udziału w wydarzeniu.
Właśnie tutaj w sercu cudownego Roztocza, poznasz ciekawych ludzi, podzielisz się doświadczeniem i poczujesz więzi bratnich dusz. Właśnie teraz wracamy do korzeni, przywracamy do życia roztoczańskie tradycje. Będziemy rozmawiać o podróżach. Jak na pasjonatów przystało będziemy spać na sianie, w namiotach, palić ognisko a przy tym głośno śpiewać. Zechcemy przeżyć ten czas w miłej i niepowtarzalnej
atmometrze miejsca, które nas ugości, zameldujemy się u Proroka w Lipowcu… Brzmi tajemniczo i dobrze, to kolejny powód aby tam być ????

Zapraszamy grupy rowerowe i podróżników indywidualnych.

Zaklepcie sobie termin !

Decyduje kolejność zgłoszeń, a pewnych miejsc jest dla 50 osób.

Zastanawiasz się..?
Kliknij i zobacz filmik z zaproszeniem:

- Reklama -

https://www.facebook.com/RoweroweRoztocze.org/videos/1737307976507465/

W skrócie, to co najważniejsze:

Regulamin : http://tnij.org/regulamin2016

Zgłoszenie : http://tnij.org/Plener2016

Wpłata 10zł, w tym placowe i ubezpieczenie na 2 dni.

Nocleg na polu namiotowym. Ciepła atmosfera przy ognisku. Liczymy na
gitarę i śpiew.

Wyżywienie we własnym zakresie. W sobotę jednak przygotujemy wam
gorący posiłek, i kiełbaskę na ognisko.

Drugiego dnia przejedziemy trasę około 60 km, drogami o zróżnicowanej
nawierzchni.

Prezes Daniel Bajan

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.