- Reklama -

- Reklama -

Roztoczański Plener Podróżniczy (FOTO)

- Reklama -

Trwa Roztoczański Plener Podróżniczy – Biłgoraj Bike Camp 2016 organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze.

 

Właśnie tutaj w sercu cudownego Roztocza, poznasz ciekawych ludzi, podzielisz się doświadczeniem i poczujesz więzi bratnich dusz. Właśnie teraz wracamy do korzeni, przywracamy do życia roztoczańskie tradycje. Będziemy rozmawiać o podróżach. Jak na pasjonatów przystało będziemy spać na sianie, w namiotach, palić ognisko a przy tym głośno śpiewać. Zechcemy przeżyć ten czas w miłej i niepowtarzalnej atmosferze miejsca, które nas ugości, zameldujemy się u Proroka w Lipowcu… Brzmi tajemniczo i dobrze, to kolejny powód aby tam być – zachęcali organizatorzy.

urząd MArszałkowski projekt

W sobotę, 6 sierpnia, wyruszyli w trasę. Spotkali się przez budynkiem Starostwa Powiatowego. Następnie zwiedzili Zagrodę Sitarską, Miasteczka na Szlaku Kultur, Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.  Wieczorem zameldowali się w Lipowcu. Dziś czeka ich wspólny przejazd szlakami Roztocza. Trasa liczy około 60 km.

 Celem pleneru jest poznanie walorów krajoznawczych, miejsc pamięci historycznej oraz lokalnej kultury terenu całego powiatu biłgorajskiego. Uczestnicy promują również region biłgorajski, jego atrakcje turystyczne, krajoznawcze i historyczne. Poznają lokalne szlaki rowerowe. Nie bez znaczenia jest również integracja grup rowerowych, turystów kolarzy i lokalnej społeczności oraz wymiana doświadczeń.

 

Fot. facebook Rowerowe Roztocze

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.