Mulawa góra do 05.04.2024

- Reklama -

- Reklama -

Rozśpiewany Biłgoraj

- Reklama -

O "Wygibusach" pisałem wielokrotnie. Była o nich nawet praca magisterska Andrzeja Padiaska (Uniwersytet Śląski). Przypomnę zatem najświeższe sukcesy tego zasłużonego dla biłgorajskiej kultury zespołu.

Prowadzi go niezmiennie od 26 lat pasjonat muzyki i twórca (od 2 czerwca 1991 r.), autor tekstów i muzyki wielu utworów Jan Szymaniak. Kapela dała ponad tysiąc występów w kraju i za granicą. Nagrała kilka programów telewizyjnych i radiowych, wydała kilka płyt CD i kilka kaset magnetofonowych. Repertuar kapeli to piosenki warszawskiej i lwowskiej ulicy, piosenki biesiadne, cygańskie, żydowskie oraz piosenki z biłgorajskiego podwórka. Wiele jest utworów autorstwa Jana Szymaniaka i Krystyny Kufery, która jest ozdobą zespołu. 14 maja obchodziła na scenie swoje 5-lecie. Otrzymała kosze kwiatów, życzenia, gratulacje. Krystyna ma szeroką barwę głosową. Projektuje też stroje. Znakomity zespół tworzą panowie: Jan Szymaniak (akordeon i śpiew), Wiesław Garbacz (skrzypce i banjo mandolinowe), Robert Sarecki (banjo gitarowe i śpiew), Andrzej Nizio (klarnet, gitara basowa i śpiew). Honorowym muzykiem jest Jan Kukiełka.

Mulawa wybory do 05.04.2024

Kapela od początku działa pod patronatem BCK i ściśle współpracuje z Centrum Rzemiosł Różnych w Biłgoraju z prezesem inż. Janem Pyznarskim – mecenasem i sponsorem zespołu. Fanami zespołu są także: burmistrz miasta Janusz Rosłan, wójt gminy Wiesław Różyński, dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury Celina Skrok. To dzięki nim mamy przyjemność i radość bawić się wraz z wykonawcami. Szacunek i wdzięczność wyrażam w imieniu widzów – fanów kapeli "Wygibusy", której 7 maja towarzyszył sympatyczny zespół "Belferki".

Kolejny wykonawca na koncercie niedzielnym 14 maja to: Parczewska Kapela Podwórkowa "Taaka paka". Gra od 1974 r.! Od 1993 r. patronuje jej Parczewski Dom Kultury. "Taaka paka" ma w swoim repertuarze piosenki z okresu przedwojennego. Są także tanga, walce, polki i utwory własne. Kapela koncertowała w kraju i za granicą, dając kilkaset koncertów.

Jako trzeci zespół wystąpiła Kapela Folkowo-Podwórkowa "Uroczysko" działająca pod patronatem Krasnostawskiego Domu Kultury. Kierownikiem kapeli jest Jan Sypetkowski grający na skrzypcach. Dwie świetne wokalistki to Patrycja Stojańska i Barbara Szałaj oraz trzech muzyków. Zespół działa od 5 lat i zanotował już liczne sukcesy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Koncert niedzielny zakończyła kapela "Swojacy" z Kraśnika działająca od 2011 r. z inicjatywy znanego muzyka Jerzego Piwnickiego. Od roku zespół prowadzi Daniel Lewandowski. Sukcesem zespołu jest nagranie hymnu nalewkowego z okazji Ogólnopolskiego Turnieju Nalewek w Lublinie. Solistami są Marzena Ciepielewska i Stanisław Rostek. Towarzyszy im siedmiu wspaniałych muzyków z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Nawet się człowiek nie spostrzegł, jak minęły 3 godziny we wspaniałej – rozbawionej i rozśpiewanej atmosferze.

 

Warto przypomnieć, że 21-23 kwietnia Teatr Poezji i Piosenki BCK wystawił mało znaną komedię Moliera "Uczone białogłowy" w reżyserii Maryli Olejko. Podziwialiśmy również scenografię i kostiumy jej autorstwa. Obsadę stanowili młodzi aktorzy amatorzy, którzy znakomicie poradzili sobie z wierszowaną fabułą tej zabawnej sztuki teatralnej. Oklaskiwaliśmy znanych nam artystów: Elżbietę Kłosek, Adama Kozerę, Anetę Kwiatkowską, Lidię Grabowską, Dorotę Balicką, Sławka Plutę (rewelacyjny), Sławomira Niemca, Grzegorza Kubika, Andrzeja Mazurka i Ewę Niedźwiedzką. Aktorzy zagrali "z przytupem" i przysporzyli swoją grą wiele radości i satysfakcji widzom, którzy długo oklaskiwali bohaterów teatralnych wieczorów na scenie BCK. Czekamy na kolejne przeżycia teatralne.

Podziękowania i gratulacje w imieniu widzów składa

 

Kazimierz Szubiak

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.