- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rozpoczęła się przebudowa ul. Nadstawnej w Biłgoraju

Prace prowadzone będą na odcinku o długości około 600 metrów, a planowany termin zakończenia to koniec czerwca 2022 roku.

- Reklama -

Cała inwestycja będzie kosztowała 2,1 mln zł, w tym dofinansowanie przejść dla pieszych z budżetu państwa wynosi 284 tys. zł. Zadanie w 50% współfinansowane jest przez samorząd miasta.

– Szanowni Państwo, prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość. W związku z rozpoczęciem prac remontowych wystąpią utrudnienia. Prosimy kierowców i pieszych, jeśli jest taka możliwość, o korzystanie z sąsiednich ulic. Chcemy, by remont poprawił nie tylko komfort przemieszczania się ulicą Nadstawą, ale także i bezpieczeństwo – zaznacza Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

urząd MArszałkowski projekt

Zakres prac inwestycyjnych w ulicy Nadstawnej obejmuje frezowanie i przebudowę nawierzchni, przebudowę skrzyżowań, przebudowę i uzupełnianie ciągów pieszych, wykonanie dodatkowych zatok postojowych, budowę wyniesionych przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Joselewicza i przy ul. Aptecznej, oświetlenie przejść dla pieszych, modernizację kanalizacji deszczowej w okolicach skrzyżowania z ul. Joselewicza oraz udoskonalenie organizacji ruchu.

– Przejścia wyniesione w sposób zdecydowany spowolnią ruch samochodowy i pozwolą na bezpieczne przekraczanie jezdni. Ulica posiada bardzo duże natężenie ruchu zarówno pieszego, jak i samochodowego. Bezpieczne przejścia dla pieszych są zadaniem bardzo oczekiwanym przez mieszkańców. Ulica łączy w sobie wiele funkcji, mieszkaniową i usługową. Młodzież i dzieci z osiedla Nadstawna przemieszczają się do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Przypomnę, że w okolicy ul. Nadstawnej zlokalizowana jest Szkoła Podstawowa nr 5, Zagroda Sitarska, supermarkety oraz Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju. Ulica Nadstawna jest także drogą alternatywną dla głównej arterii miasta, ulicy Kościuszki – podkreśla Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu.

Projekt przebudowy ulicy Nadstawnej uwzględnia również potrzeby osób niepełnoprawnych.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.