- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rozmowy o problemach osiedla

 

Podsumowania działalności rady za miniony rok dokonał jej przewodniczący Jarosław Lis. Przypomniał, że w minionym roku Rada Osiedla spotykała się pięć razy. Głównym tematem posiedzeń było m.in. zgłoszenie wniosków do budżetu miasta na 2017 rok. Rada Osiedla zgłosiła następujące propozycje: budowa ul. Sitarskiej, al. 400-lecia oraz 11 Listopada na odcinku gruntowym, budowa ul. Kolberga, remont ul. Harcerskiej. Zarząd Rady Osiedla złożył również wniosek o wykup działki od osoby prywatnej przy ul. Myśliwskiej i opracowanie koncepcji zagospodarowania całego terenu dla potrzeb społeczności lokalnej.

Podczas spotkania długo dyskutowano na temat jednej z największych inwestycji na osiedlu,  a mianowicie przebudowy ul. Poniatowskiego i budowy ul. Kwiatowej. Prace miały ruszyć lada dzień. Jednak jak wyjaśniał burmistrz, jeden z mieszkańców złożył protest. Przewodniczący zaznaczył, że trzy grupy mieszkańców zgłosiły do burmistrza zastrzeżenia do projektu przebudowy ul. Poniatowskiego. Mieszkańcy, których posesje są usytuowane wzdłuż ulicy Poniatowskiego mają zastrzeżenia w zakresie wykonania dojazdów serwisowych po obu stronach jezdni. Ich zdaniem przedstawiona koncepcja nie miała racji bytu ponieważ uniemożliwi im dogodną komunikację pomiędzy ich posesjami, a główną ulicą. Twierdzili, że ich posesje są usytuowane bezpośrednio przy ul. Poniatowskiego i od początku korzystają z tych ulic. W związku z tym Rada Osiedla zgłosiła kilkanaście uwag do przebudowy ulicy. Dotyczyły one m.in. wykonania aktywnej sygnalizacji świetlnej na ul. 11 Listopada i Leśnej, rezygnacja z drogi serwisowej, wykonania połączenia ul. Myśliwskiej z Poniatowskiego, wydzielenia pasa do parkowania pojazdów czy wybudowanie chodnika.

Przewodniczący mówił, że w minionym roku zorganizowano festyn rodzinny. Jego celem była integracja osób niepełnosprawnych. Powstała również siłownia "Sitarska" na powietrzu.

Jakie są plany Rady Osiedla na najbliższy rok? Rada chce złożyć wniosek do Zarządu Dróg Powiatowych w sprawie wykonania chodnika na ul. 11 Listopada do ul. Poniatowskiego. Będzie też dążyć do realizacji placu zabaw na terenie osiedla oraz wykonania boiska do siatkówki przy ul. Sosnowej. Ważna jest również przebudowa ul. Sitarskiej.

Mieszkańcy pytali władze miasta m.in. o to, kiedy i na jakich zasadach może być podłączona sieć ciepłownicza do ich domów. Interesował ich również wysoki podatek od psów, który będzie obowiązywał od 2018 roku. Dopytywali również o remont ul. 400-lecia. Prosili o niwelację wystających studzienek na tej ulicy. Burmistrz stwierdził, że nawierzchnia tej ulicy wymaga gruntownego remontu, a doraźne działania nie poprawią jakości jazdy.

Harmonogram zebrań:

Osiedle Bojary – 4 kwietnia, godz. 18.00 Zespół Szkół Zawodowych,

- Reklama -

Osiedle Rapy – maj (data zostanie uzgodniona w późniejszym terminie)godz. 18.00 Nadleśnictwo Państwowe,

Osiedle Ogrody –19 kwietnia, godz. 18.00 ZSBiO,

Osiedle Piaski – 30 marca, godz. 19.00 Dom Kombatanta,

Osiedle Puszcza Solska – 3 kwietnia, godz. 18.00 Miejski Zespół Szkół,

Osiedle Różnówka – 6 kwietnia, godz. 18.00 Szkoła Podstawowa nr 4,

Osiedle Bagienna – 10 kwietnia, godz. 18.00 Urząd Miasta,

Osiedle Śródmieście – 24 kwietnia, godz. 18.00 Urząd Miasta,

Osiedle Nadstawna – 27 kwietnia, godz. 18.00 Szkoła Podstawowa nr 5.

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.