- Reklama -

- Reklama -

Rozmawiali o podtopieniach

25 czerwca powiat biłgorajski nawiedziły burze z dużymi opadami deszczu, który zalał posesje oraz drogi w wielu miejscowościach. Wieczorem do Biłgoraja przyjechał wiceminister sprawiedliwości wraz z wojewodą lubelskim, aby porozmawiać ze strażakami oraz samorządowcami o aktualnej sytuacji.

- Reklama -

W piątkowy wieczór wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz wicewojewoda Bolesław Gzik odwiedzili Biłgoraj. Rozmawiali oni ze strażakami oraz samorządowcami o nawałnicy, która tego, a także poprzedniego dnia nawiedziła powiat biłgorajski oraz miasto Biłgoraj.

- Reklama -

– Odwiedziliśmy Biłgoraj, aby porozmawiać o ostatnich burzach oraz towarzyszących im ulewnych deszczach, które zalewały posesje oraz drogi tego miasta – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

W spotkaniu uczestniczył komendant KP PSP w Biłgoraju st. bryg. mgr inż. Mirosław Bury, burmistrz miasta Biłgoraja Janusz Rosłan oraz wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

– Nie wolno dzisiaj zapominać o strażakach z Ochotniczej jak i Państwowej Straży Pożarnej, którzy mimo niesprzyjających warunków ratowali ludzki dobytek. Bardzo im dziękuje za ofiarną służbę – dodaje wiceminister.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Monika mówi

    Zapytany o zakres wykonanych prac w celu zniwelowania strat i zniszczeń podtopionych posesji, Burmistrz miasta Biłgoraj w towarzystwie przedstawicieli władz lokalnych i wyższych, odesłał mnie do instytucji
    pt. ” Wody Polskie” oraz zakomunikował, że cyt. „należy poszerzyć Bałtyk”, a to, że wokoło osiedla Bojary nie działa opaska z odwodnieniem, nie jest w zakresie jego kompetencji i nic nie da się zrobić, gdyż jak ujął cyt. „nikt go nie słucha”. Zastanawiający jest zatem fakt, że to właśnie władze lokalne i wyższe dokonywały oględzin zniszczeń, spacerując między innym nad zalewem biłgorajskim, a nie przedstawiciele ów „Wód Polskich”. Należy zatem wnioskować, że poczucie jakiejkolwiek odpowiedzialności jest, tylko co z realną pomocą dla mieszkańców, skoro problem jest od wielu, wielu lat ten sam. Czas zabrać się do pracy!

  2. Rycho Rysiński mówi

    Przypomnę wszystkim, że ten Romanowski to „biłgorajak” na czas wyborów… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.