- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rozmawiali o obronności

W sali błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się szkolenie z zakresu zadań obronnych skierowane do przedstawicieli samorządów, służb, inspekcji i straży z terenu województwa lubelskiego. Organizatorem odprawy był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW. Otwarcia wydarzenia dokonał wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, który wprowadził zebranych w tematykę szkolenia.

- Reklama -

 Głównym celem spotkania było rozliczenie z realizacji zadań obronnych w województwie za 2016 rok oraz określenie zadań do realizacji na 2017 rok w ramach planu prowadzonego z organami samorządu terytorialnego z terenu województwa lubelskiego oraz kierownikami zespolonych służb inspekcji i straży wojewódzkich. Spotkanie rozpoczęto od dokonania oceny tych zadań, następnie rozmawiano o zasadach planowania, prowadzenia i dokumentowania wykonywanych zadań obronnych.

 Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk w swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie działań profilaktycznych podejmowanych w obszarze obronności. – Stara maksyma mówi, że dobre wykorzystanie wszystkich posiadanych zasobów i ich niemarnowanie przysparza każdemu człowiekowi, jak i państwu bogactwa i pomyślności. Ale żeby starać się o bogactwo bezpieczeństwo i pomyślność musimy te wszystkie kwestie mieć zaplanowane i przemyślane. Im lepiej jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności, tym większe jest poczucie naszego bezpieczeństwa – zaznaczył wicewojewoda Gmitruczuk. Przypomniał, że od sześciu tygodni na terenie RP stacjonują wojska amerykańskie, jednak nie zwalnia nas to z podejmowania działań w zakresie formowania własnych struktur obronnych. Przykładem takich działań jest powołanie do życia obrony terytorialnej kraju. – W ostatnim czasie została zakomunikowana zmiana pewnej doktryny obronnej kraju i utworzenie kolejnych sił zbrojnych, a więc obrony terytorialnej kraju, która w pierwszej kolejności będzie tworzona we wschodnich rejonach Polski w tym na terenie województwa lubelskiego – powiedział wicewojewoda. Podziękował także wszystkim obecnym za zaangażowanie w działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i spokoju, i wyraził nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do ujednolicenia współdziałania administracji rządowej i samorządowej oraz instytucji wyspecjalizowanych w zapewnieniu bezpieczeństwa kraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.