- Reklama -

- Reklama -

Rozmawiali o bezpieczeństwie rodzin

Jak pisaliśmy na łamach NOWej, w październiku trwa realizacja projektu "Aktywna rodzina". Uczestniczą w nim mieszkańcy Biłgoraja i okolicznych miejscowości, a także członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym. 
Jednym z bloków tematycznych zajęć w ramach projektu "Aktywna rodzina" jest bezpieczeństwo rodzin. Temat jest bardzo ważny dla codziennego funkcjonowania podstawowej jednostki społeczeństwa, jaką jest rodzina. Pytania o tym, jak zachować się w sytuacji zagrożenia lub konfliktu, mają także rodzice niepełnosprawnych dzieci.
Odpowiedzi na nurtujące pytania związane z bezpieczeństwem mogli słyszeć uczestnicy spotkania z policjantem. Ich gościem był mł. asp. Piotr Kulik. Podczas spotkania poruszane były m.in. zagadnienia: użycie karty parkingowej przez opiekunów osób niepełnosprawnych, zagrożenia związane ze zniszczeniem cudzego mienia oraz reagowanie w niebezpiecznych sytuacjach. Zajęcia obejmowały także zagadnienia związane z bezpieczeństwem rodziny: zapobieganie agresji, nadużycie alkoholu, reagowanie w sytuacji zagrożenia, bezpieczeństwo ppoż, unikanie wyłudzeń, nadużyć, lichwy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także o codziennej pracy policjanta.
Spotkanie to miało na celu przeciwdziałanie zagrożeniom, wyłudzeniom i oszustwom oraz wszelkim formom przemocy i nadużyć w stosunku do rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, matek powracających na rynek pracy. Dzięki rozmowie i wyjaśnieniu licznych kwestii wzrasta poziom bezpieczeństwa, wiedzy, świadomości, kompetencji społecznych oraz poczucia bezpieczeństwa wśród rodzin.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.