- Reklama -

- Reklama -

Rozjaśniła się sprawa biłgorajskich ciemności

Dziś rano pisaliśmy o ciemnościach przy Alei Jana Pawła II w Biłgoraju, które niepokoją mieszkańców miasta: -Awaria czy oszczędności? - pytają biłgorajanie. Mamy odpowiedź Urzędu Miasta w tej sprawie.

- Reklama -

Dziś rano dostaliśmy pytanie do mieszkańców Biłgoraja:

Zwróciliście uwagę na ciemności w mieście w ostatnich dniach? – Aleja Jana Pawła II, tu od 5 dni nie działa oświetlenie od przejścia dla pieszych przy Małpim Gaju w kierunku północnym. Oszczędność energii czy awaria?pyta mieszkaniec i przekazuje zdjęcia.

( Całość zobacz tutaj: https://gazetabilgoraj.pl/ciemno-jak-w-bilgoraju-oszczednosci-czy-awaria-zdjecia/ )

- Reklama -

Rano zwróciliśmy się do Urzędu Miasta z prośbą o odpowiedź. Właśnie nadeszła. Urząd Miasta informuje, że  oświetlenie ciągu pieszego od al. Jana Pawła II do kładki nad rzeką Biała Łada (przy targowisku „Mój Rynek”) jest dość awaryjne:

Ze względu na dużą awaryjność tego odcinka zleciliśmy w lipcu jego remont, który obejmuje pionowanie konstrukcji, malowanie słupów, wymianę wyposażenia (złączy) słupowego i opraw sodowych na LED. Umowny termin zakończenia zadania – do 30 listopada br.
Natomiast linię oświetlenia w Parku im. Stanisława Nowakowskiego musimy jeszcze sprawdzić w nocy, ale chciałbym poinformować, że na tym obwodzie ze względu na oszczędności, mamy zaprogramowaną przerwę nocną, która powinna trwać od ok. północy do godz. 5 rano  napisał
Paweł Jednacz, rzecznik Urzędu Miasta Biłgoraj.

Także wszyscy mieli rację: jest awaria, ale są też oszczędności.

Okazuje się również,  że nie tylko w tym miejscu w nocy panują „biłgorajskie ciemności”. Mieszkańcy informują, że latarnie na noc nie są włączane między innymi w Korczowie i w części Tarnogrodu.

 

 

 

- Reklama -

3 Komentarze
 1. Drugi elektryk mówi

  Czyżby autor artykułu nie wiedział, że od Biłgoraja do granicy woj. lubelskiego trwa przebudowa drogi wojewódzkiej, w tym przez Korczów i Tarnogród, w ramach której powstają nowe odcinki linii oświetleniowych?
  Inwestycja nie jest jeszcze zakończona, więc podejrzewam, że nie są także zawarte umowy na dostawę energii elektrycznej do nowych linii. Może autor tego artykułu się zreflektuje i pozyska wszystkie informacje na ten temat. Najlepiej w ZDW.

 2. Elektryk mówi

  Widzę, że niektórzy wolą powiadomić o awarii media niż właściwe służby lub właściciela urządzeń.

 3. Adam mówi

  To jest odpowiedź na jedną część pytania. Co z oświetleniem Ale. Jana Pawła 2 od przejścia dla pieszych do Majstra. 6 dni już nie działa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.