przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Rozbudowa sieci w Józefowie zagrożona?

Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej w mieście i gminie Józefów nie jest zagrożona. Wprawdzie inwestycja będzie kosztować nieco więcej niż pierwotnie szacowano, ale przetarg jest już rozstrzygnięty, a umowa z wykonawcą robót podpisana.

- Reklama -

Nowe odcinki gminnej sieci kanalizacyjnej powstaną w Siedliskach i przy ul. Źródlanej w Józefowie. W Siedliskach gmina chce uzupełnić wcześniej wykonane prace, natomiast przy ul. Źródlanej w Józefowie sieć zostanie poprowadzona przez tereny, na których osiedla się coraz więcej mieszkańców.

– Do przetargu na wykonanie robót przystąpiło pięć firm, ale nawet najtańsza oferta przekracza wartość kosztorysową tego zadania. Na ostatniej sesji rada miejska zgodziła się jednak przeznaczyć na ten cel dodatkowe 36 tysięcy złotych, dzięki czemu inwestycja zostanie zrealizowana – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Ostatecznie budowa ponad 500 metrów kanalizacji grawitacyjnej w Siedliskach i ul. Zielonej w Józefowie będzie kosztować niecałe 320 tysięcy złotych, które w całości będą pochodzić z budżetu gminy.

Zwycięzca przetargu ma na realizację całej inwestycji 150 dni.

 

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.