- Reklama -

- Reklama -

Rozbił auto, uszkodził dwa inne i uciekł

W nocy z 13 na 14 lipca ok. godz 2.30  funkcjonariusze Powiatowej Komendy Policji w Biłgoraju otrzymali informacje o uszkodzeniu dwóch pojazdów zaparkowanych na parkingu przy ul. Zamojskiej w Biłgoraju. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, jednak policjanci bardzo sprawnie ustalili jego tożsamość.

– Okazało się, że jest nim 20-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj, który wsiadł za kierownicę opla, znajdując się w stanie nietrzeźwości, co potwierdziło wykonane badanie – informuje mł. asp. Joanna Klimek, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

- Reklama -

Młody kierowca miał prawie promil alkoholu w organizmie i prawo jazdy od około roku. Sam przyznał i wyjaśnił policjantom, że jechał z dużą prędkością, nie zapanował nad pojazdem, następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Z racji tego, że w dużym stopniu uszkodził własny samochód, auto pozostawił i oddalił się na własnych nogach.

Teraz ma zatrzymane prawo jazdy i za swój wyczyn odpowie przed sądem, ponieważ czyn ten kwalifikowany jest jako przestępstwo. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po spożyciu alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.