- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Równe granie orkiestry


Mieszkańcy Józefowa i okolic grają równo. Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali 11 tysięcy 642 złote i 85 groszy, czyli o niespełna 250 złotych mniej niż rok temu.

Pomysłodawcy orkiestry podkreślają, że wynik mógł być lepszy, gdyby nie pogoda. – Od początku koncertu, który odbywał się na rynku, padał śnieg i deszcz ze śniegiem, ale to nie zraziło wykonawców, ani uczestników licytacji, na której mieliśmy zdecydowanie więcej przedmiotów i usług niż przed rokiem – podsumowują członkowie sztabu WOŚP z Samorządowego Zespołu Szkół w Józefowie.

Najbardziej wartościowy podczas aukcji okazał się przelot samolotem, za którego sterami zasiądzie Zastępca Burmistrza Ireneusz Wilczyński. Zwycięzca licytacji zapłacił za 15-minutową atrakcję 250 złotych, przy cenie wywoławczej 100 złotych.

Dużą popularnością cieszyły się również talony do myjni samochodowej, wymiana i wyważenie kół oraz inne usługi samochodowe, a także masaże zdrowotne i rehabilitacyjne, usługi kosmetyczne i fryzjerskie, kubiki drewna opałowego i usługi gastronomiczne.

Jak przysłowiowe świeże bułeczki znikały także gadżety WOŚP, koszulki Klubu Motocyklowego „Czarna Brygada”, witraże, obrazy, zabawki, rzeźby i książki.

- Reklama -

Na wysokości zadania stanęli również strażacy z OSP Józefów, którzy nie tylko przygotowali niezwykle widowiskowy pokaz udzielania pierwszej pomocy i akcję ratowniczą z cięciem samochodu włącznie, ale także zabezpieczali pokaz fajerwerków, wieńczący tegoroczne granie.

Problemów ze zbyciem swoich smakołyków nie mieli pracownicy miejscowego ośrodka kultury, spółdzielni socjalnych oraz uczniowie i rodzice SZS w Józefowie, którzy serwowali grochówkę, bigos, domowe ciasta, kawę i herbatę.

Ponadto w józefowskiej przychodni zdrowia uczestnicy finału mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz uzyskać porady na temat zdrowego stylu życia.

Wśród artystów, którzy w tym roku zagrali dla orkiestry byli uczniowie szkół podstawowych z Józefowa, Majdanu Nepryskiego i Górecka Starego, gimnazjaliści z Majdanu Nepryskiego i młodzież z SZS w Józefowie oraz trio Marcelina Wilczyńska, Kaja Peć i Kacper Buczko.

Na plenerowej scenie zaprezentowała się również józefowska Kapela „Rzemyki” oraz gwiazda wieczoru, czyli grupa „Joryj Kłoc” ze Lwowa, która zagrzewała publiczność do wspólnej zabawy jeszcze godzinę po „światełku do nieba”.

Tegoroczny Finał WOŚP uzupełniły wybory „Śnieżynkowej Małej Miss”, z udziałem dziewczynek w wieku od 3 do 6 i od 7 do 9 lat. W młodszej kategorii tytuł ten zdobyła Zofia Garduła, która przyjechała do Józefowa z Anglii, a wśród starszych dziewczynek „Śnieżynkową Małą Miss” została Aleksandra Pastuszek.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.