- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rowerzysta z 3 promilami wjechał pod samochód

Na szczęście, bez poważnych obrażeń zakończyło się dla uczestników zdarzenie drogowe, do którego doszło wczoraj w Biłgoraju. 49-letni rowerzysta nieoświetlonym pojazdem wjechał pod koła audi. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

- Reklama -

Do zdarzenia doszło w środę 1 grudnia około godziny 17 w Biłgoraju. Wstępne ustalenia policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wskazują na to, że 49-letni mieszkaniec Biłgoraja, który kierował rowerem, wyjechał nagle z ulicy Janowskiej, będącej drogą podporządkowaną, na ulicę Jana Pawła II. Mężczyzna wjechał wprost pod koła jadącego prawidłowo audi, którym kierował 20-latek z gminy Aleksandrów.

Jak ustalili policjanci, 49-letni rowerzysta był nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem. Ponadto jego rower nie posiadał oświetlenia. Mężczyzna trafił do szpitala, jednak nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący samochodem był trzeźwy.

- Reklama -

Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 49-latek odpowie za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.