karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Rowerzyści nie skorzystają

Czy w Biłgoraju powstanie stacja naprawy rowerów? Z taką propozycją wyszedł jeden z radnych Rady Miasta Biłgoraja.

- Reklama -

Kupno i montaż stacji naprawy rowerów zaproponował radny Rady Miasta Biłgoraja Marcin Adam Mura. Twierdzi, że w Biłgoraju rowerzystów jest z roku na rok coraz więcej. Wśród okolicznych lasów prowadzi wiele ścieżek rowerowych. Jazda rowerem to coraz bardziej popularny środek transportu, a także forma spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Problem pojawia się jednak, gdy wydarzy się awaria. Pomóc mogłaby stacja naprawy rowerów. Zdaniem radnego, mogłaby ona być zlokalizowana przy obwodnicy północnej miasta Biłgoraja, przy MOR (Miejscu Obsługi Rowerzystów).

Radny Marcin Adam Mura

Tego typu stacji w Biłgoraju nie będzie. Powód? Jednym z nich jest brak takich sygnałów od samych rowerzystów. – Miasto Biłgoraj nie otrzymało dotąd sygnałów od grup i stowarzyszeń
rowerowych, aby stację naprawczą dla rowerów instalować w naszym mieście – informuje Jarosław Bondyra, zastępca burmistrza Biłgoraja. Zaznacza też, że usytuowanie takiej stacji na MOR przy obwodnicy północnej wydaje się dość ryzykowne z uwagi na brak oświetlenia terenu i monitoringu, co skutkuje dużym prawdopodobieństwem szybkiej dewastacji tego urządzenia. – Z obserwacji wynika, że miejsce to jest często wykorzystywane do spotkań towarzyskich młodzieży – twierdzi.

- Reklama -

Tego typu stacje znajdują się m.in. w Józefowie i Księżpolu. Pisaliśmy o tym tutaj:

Powstała stacja naprawy rowerów | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Turystyka rośnie w siłę | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Taka stacja stanęła w gminie Józefów

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Rycho Rysiński mówi

    Pomysł dobry. A jego realizacja? Też dobra?

  2. Andrzej mówi

    Brawo, super pomysł

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.