- Reklama -

Rowerzyści na „Głuszcowym Szlaku”

Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z Punktem Informacji Krajowej i Turystycznej oraz Urzędem Miasta w Biłgoraju, zorganizował Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył 15 maja (w niedzielę) w ramach ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”.
Akcja polega na promowaniu projektów zrealizowanych przy udziale środków Unii Europejskiej i odbywała się na terenie całej Polski w dniach 12-15 maja. Rewitalizacja Zalewu Bojary odbyła się dzięki wsparciu inwestycji przez środki unijne, dlatego zakończenie rajdu miało miejsce właśnie tam.
Chęć udziału w rajdzie zgłosiło ponad 70 uczestników w spora grupa dzieci i młodzieży. Najstarszym uczestnikiem rajdu był Pan Stanisław Grzyb, a najmłodszą – 4-letnia Marysia Gnyp.
Rowerzyści pokonali blisko 25 km w dobrym tempie i punktualnie stawili się na metę, gdzie czekało na uczestników wiele atrakcji m.in.: wspólne pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, quiz o funduszach unijnych w którym można było wygrać nagrody przekazane przez Urząd Miasta Biłgoraj a ufundowane zostały przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.