- Reklama -

Rowery za kilometry

Zasada jest prosta: „jeździsz na rowerze, dbasz o zdrowie, chronisz środowisko”. To hasło przyświeca pomysłodawcom akcji „Rower pomaga”, Fundacji Ekologicznej Arka. Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do dbania o środowisko i ograniczenie emisji CO2. „Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2015 roku. Nasz pomysł okazał się ogromnym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 120 000 rowerowych kilometrów. Ograniczyliśmy emisję CO2 o ponad 30 000 kg. W akcji aktywnie uczestniczyło ok. 3000 osób. Odbyło się ponad 50 lokalnych akcji i ukazało prawie 200 informacji w mediach. A przede wszystkim rozdajemy wymarzone rowery dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych w sumie 24 sztuki” – czytamy na stronie Fundacji. 

- Reklama -

Także w Biłgoraju powstała grupa, wspierająca pomysł. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej „Rowerowe Roztocze” już w ubiegłą sobotę zorganizowało przejazd głuszcowym szlakiem pod nazwą „Rodzinne zbieranie kilometrów”. Uczestnicy rajdu wyjechali z placu przy Wiosce Dziecięcej SOS w Biłgoraju i przejechali ok. 25 km. –  Przejazd miał na celu wspólne zbieranie kilometrów i wpisanie ich potem na stronie www.rowerpomaga.plByło gorąco, ale nikt tego nie zauważył, taka była frajda. Dzisiaj uzbieraliśmy wspólnie 899 km! – mówią uczestnicy rajdu. – Na zbieranie kilometrów mamy czas do 1 września. Jeśli uzbieramy do tego czasu 40 000 km, to Wioska Dziecięca w Biłgoraju otrzyma dwa rowery. Zapraszajcie znajomych, zabierajcie rodziny, dzieciaki. Ziarnko do ziarnka niech uzbiera się miarka – dodają.

W tegorocznej akcji „Rower pomaga” przejechano już ponad 600 tys. km, dzięki temu ograniczono emisję 150 ton dwutlenku węgla. Rozdano już 30 rowerów. 

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.