- Reklama -

Rowery dla uczniów RCEZ w Biłgoraju

W poniedziałek 16 września odbyło się uroczyste podziękowanie za sfinansowanie zakupu sześciu rowerów przez Starostę oraz Zarząd Powiatu w Biłgoraju.

W Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej od ponad trzech lat funkcjonuje program rowerowa klasa, poprzez który uczniowie szkoły mogą realizować swoją pasje do zwiedzania w połączeniu z aktywnością fizyczną. Dzięki staniom jednego z nauczycieli Mirosława Późniaka, szkoła zakupiła rowery za łączną kwotę około 24 tys. zł. Podczas wydarzenia została przekazana statuetka na ręce Beaty Strzałki dla Starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa z podziękowaniem za wkład finansowy w zakup rowerów.

 – Poznaliśmy bardzo dużo ścieżek rowerowych, o których nigdy nie wiedziałem i teraz sam mogę po nich jeździć. Nie wiedziałem, że w naszej okolicy jest tak pięknie – mówi uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju Karol Pułapa. – W tym programie bardzo fajne jest to, że nie musimy mieć własnych rowerów a szkoła nam je funduje – dodaje.

- Reklama -

Warto łączyć aktywność fizyczną z przyjemnością w postaci zwiedzania. Uczniowie RCEZ w Biłgoraju będą poznawać walory przyrodnicze i historyczne powiatu. W dobie internetu kiedy każdy młody człowiek spędza wpatrując się w ekran monitora bądź telefonu, bardzo dobrym oderwaniem od codzienności jest wyjazd na przejażdżkę rowerową.

 – Program Rowerowa Klasa jest skierowany do uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Jego celem jest popularyzacja aktywnego wypoczynku młodzieży szkolnej jak również poznawanie walorów krajoznawczych i historii ziemi biłgorajskiej. Akcja trwa 3 lata i jest zainicjowana przez jednego z naszych nauczycieli. Akurat kończymy tą akcję tym darem Pana Starosty i Zarządu Powiatu w Biłgoraju. Łącznie zgromadziliśmy trzydzieści rowerów na potrzeby realizacji tego programu – mówi dyrektor Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju Jerzy Buczko. – Jeżeli przyjmiemy, że zakup jednego roweru to koszt około 800 zł, mnożąc to przez ich ilość czyli trzydzieści daje nam koszt około 24 000 zł – dodaje.

 – Tak na prawdę to program funkcjonował długo, długo wcześniej tylko, że od trzech lat został opisany formalnie. Ten program będzie cały czas podlegał ewaluacji dla tego, że pomysłów jest wiele. Każdy rok daje nowe doświadczenie, które wnosi nowe pomysły. Moim zamierzeniem jest promocja powiatu Biłgorajskiego, jego przyrody, ścieżek i turystyki rowerowej. Program uczy też patriotyzmu do małej ojczyzny ponieważ odwiedzamy też miejsca walk niepodległościowych na terenie powiatu biłgorajskiego – opowiada inicjator programu Mirosław Późniak. – Wszystkie klasy angażują się i same planują wycieczki. To są propozycje od młodzieży a my tylko będziemy delikatnie to stymulować i podpowiadać. W głowie jest jeszcze masę pomysłów i sam się sobie dziwię, że one ciągle mi przychodzą do głowy – dodaje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.