- Reklama -

- Reklama -

Rowerowe Roztocze obejmie także powiat biłgorajski. Będą ścieżki

Związek Powiatowo - Gminny wybrał władze. To on realizował będzie projekt budowy ścieżek rowerowych. Także w powiecie biłgorajskim. Wśród gości był również Michał Mulawa wicemarszałek województwa lubelskiego. Na Roztoczu w terenach miejskich ma powstać około 35 km ścieżek, a w terenach wiejskich około 140 km.

- Reklama -

-Spotkaliśmy się dziś ze względu na bardzo istotny i ważny temat, nie tylko z punktu widzenia mieszkańców powiatu biłgorajskiego ale całego Roztocza. Został zawiązany Związek Powiatowo – Gminny, którego głównym celem będzie pozyskanie i wydatkowanie, a także przeprowadzenie inwestycji, dzięki której powstanie około 180 km nowych ścieżek rowerowych w naszym regionie. Tylko na terenie powiatu biłgorajskiego, wg. zamierzeń ma powstać ich około 50 km poinformował podczas briefingu prasowego, starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

Dziś Związek Powiatowo – Gminny się ukonstytuował, wybrał władze, podjęte zostały deklaracje o współpracy, kwestiom formalnym nadany został także bieg. Szefem związku został Wojciech Żukowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, a w Zarządzie znaleźli się także starostowie powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, kraśnickiego, janowskiego i zamojskiego.

Cieszymy się, że współpraca na terenie Roztocza kwitnie, przykładem tego jest dzisiejsze spotkanie, pięciu roztoczańskich starostów oraz wójtów i burmistrzów gmin z Roztocza. Rowerowe Roztocze, to projekt o wartości ponad 200 mln zł, który w najbliższych latach będzie realizowany. Naszą ambicją jest to, by Roztocze było ulubionym miejscem Polek i Polaków do uprawiania turystyki rowerowej – dodał wicemarszałek Michał Mulawa.

W terenach miejskich ma powstać około 35 km ścieżek, a w terenach wiejskich około 140 km.

zrzeszenie roztoczanskich samorzadow

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

fot: Starostwo Powiatowe w Biłgoraju/ zdjęcie ilustracyjne (wirtualneszlaki.pl)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.