- Reklama -

Rowerowe mistrzostwo

 

 To najważniejsze trofeum w tym roku przypadło Gminie Józefów, która jest drugim zdobywcą nagrody, traktowanej przez niektórych jak rowerowe "Mistrzostwo Polski". Może ją otrzymać tylko ten samorząd, który był laureatem konkursu trzy razy, a Gmina Józefów była doceniana w kategorii gmin miejsko-wiejskich od 3 do 10 tysięcy mieszkańców w latach 2012, 2015 i 2016.

Oficjalne przekazanie Grand Prix odbyło się podczas 8. Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach, gdzie Gminę Józefów reprezentowali Zastępca Burmistrza Ryszard Ostasz, Sekretarz Gminy jednocześnie prezes Stowarzyszenia Józefowska Kawaleria Rowerowa Robert Rabiega oraz członek zarządu JKR Kazimierz Wancisiewicz.

Przy okazji odebrania nagrody Ryszard Ostasz przypomniał jak powstawała i rozwijała się infrastruktura rowerowa w gminie Józefów, a prezes JKR Robert Rabiega opowiedział o współpracy z samorządem w zakresie tworzenia tras i szlaków rowerowych, wydawania folderów i map oraz organizacji rajdów.

Poza prestiżową Grand Prix gmina otrzymała nagrody specjalne, w tym rower ze wspomaganiem elektrycznym, 270 kamizelek odblaskowych, roczną prenumeratę "Magazynu Rowerowego bikeBoard" z możliwością publikowania artykułów oraz możliwość skorzystania ze szkoleń internetowych. Nagrody ufundowali: firma "Trybeco"Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz wydawnictwo "Municipium", wydawca pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota".

Zarząd główny PTTK organizuje konkurs "Gmina przyjazna rowerzystom" od 2012 roku, oceniając gminy miejskie i miejsko-wiejskie z podziałem na kategorie według liczby mieszkańców. By w nim wystartować samorząd musi złożyć wniosek z opisem infrastruktury dotyczącej turystyki rowerowej, zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi, działań na rzecz tworzenia, utrzymania i konserwacji dróg i szlaków rowerowych, a także promocji turystyki rowerowej oraz inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym rowerzystów.

Konkursowe propozycje oceniają przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz firm turystycznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.