- Reklama -

Rowerowe mistrzostwo

 

 To najważniejsze trofeum w tym roku przypadło Gminie Józefów, która jest drugim zdobywcą nagrody, traktowanej przez niektórych jak rowerowe "Mistrzostwo Polski". Może ją otrzymać tylko ten samorząd, który był laureatem konkursu trzy razy, a Gmina Józefów była doceniana w kategorii gmin miejsko-wiejskich od 3 do 10 tysięcy mieszkańców w latach 2012, 2015 i 2016.

Oficjalne przekazanie Grand Prix odbyło się podczas 8. Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach, gdzie Gminę Józefów reprezentowali Zastępca Burmistrza Ryszard Ostasz, Sekretarz Gminy jednocześnie prezes Stowarzyszenia Józefowska Kawaleria Rowerowa Robert Rabiega oraz członek zarządu JKR Kazimierz Wancisiewicz.

- Reklama -

Przy okazji odebrania nagrody Ryszard Ostasz przypomniał jak powstawała i rozwijała się infrastruktura rowerowa w gminie Józefów, a prezes JKR Robert Rabiega opowiedział o współpracy z samorządem w zakresie tworzenia tras i szlaków rowerowych, wydawania folderów i map oraz organizacji rajdów.

Poza prestiżową Grand Prix gmina otrzymała nagrody specjalne, w tym rower ze wspomaganiem elektrycznym, 270 kamizelek odblaskowych, roczną prenumeratę "Magazynu Rowerowego bikeBoard" z możliwością publikowania artykułów oraz możliwość skorzystania ze szkoleń internetowych. Nagrody ufundowali: firma "Trybeco"Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz wydawnictwo "Municipium", wydawca pisma samorządu terytorialnego "Wspólnota".

Zarząd główny PTTK organizuje konkurs "Gmina przyjazna rowerzystom" od 2012 roku, oceniając gminy miejskie i miejsko-wiejskie z podziałem na kategorie według liczby mieszkańców. By w nim wystartować samorząd musi złożyć wniosek z opisem infrastruktury dotyczącej turystyki rowerowej, zakresu współpracy z organizacjami pozarządowymi, działań na rzecz tworzenia, utrzymania i konserwacji dróg i szlaków rowerowych, a także promocji turystyki rowerowej oraz inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym rowerzystów.

Konkursowe propozycje oceniają przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz firm turystycznych.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.