- Reklama -

- Reklama -

Rosyjskie rakiety spadły 100 km od Biłgoraja?

Agencja AP, powołując się na źródła w amerykańskim wywiadzie, podała, że dwie rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, powodując eksplozję. Nie żyją dwie osoby. Do wybuchu doszło w Przewodowie (pow.hrubieszowski). To niewiele ponad 100 km od Biłgoraja. Informacja są sprzeczne, a polskie służby nie chcą komentować zdarzenia. Wiadomo, że na miejscu są wojsko, policja, straż i karetki pogotowia. Trwa nadzwyczajne spotkanie zwołane przez premiera.

- Reklama -

Informacje na temat tego zdarzenia są na razie bardzo skąpe. Służby nie chcą udzielać informacji i wypowiadać się o przyczynach wybuchu. Przewodów leży 5 km od granicy z Ukrainą.

Radio Lublin podało, że śmierć ofiar była wynikiem eksplozji ciągnika rolniczego, a do incydentu doszło na terenie placu miejscowej suszarni. Okoliczności zdarzenia są badane przez policję, pracującą pod nadzorem prokuratury.

Tymczasem agencja Associated Press informuje że przyczyną eksplozji w Przewodowie były rosyjskie rakiety, które spadły na suszarnię zboża. Agencja powołuje się przy tym na swoje źródła w amerykańskim wywiadzie i „wysokiego rangą” urzędnika administracji USA.

- Reklama -

O dramatycznych wydarzeniach z Przewodowa przeczytasz także tu: Rakiety spadły na powiat hrubieszowski

Dokładnie w tym samym czasie na Ukrainie trwał zmasowany rosyjski atak rakietowy. Do największej liczby uderzeń doszło w obwodzie kijowskim i na północy Ukrainy.

Wiadomo, że z jakiegoś powodu premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anna mówi

    Rosyjskie?🤦‍♀️

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.