- Reklama -

- Reklama -

Rośnie piłkarka

 

Julia Szczepanik, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu, jako pierwsza w historii tej szkoły i gminy została powołana do drużyny reprezentacji Polski kobiet U-15 w piłce nożnej.

- Reklama -

Karierę zaczynała wspólnymi treningami z kolegami z klasy w drużynie „Włókniarz” Frampol, następnie „Sparta” Biłgoraj i grą w Lubelskiej Kadrze Wojewódzkiej, gdzie była jedną z lepszych zawodniczek. Zaowocowało to transferem do drużyny „Górnik” Łęczna, który ma najlepsze drużyny kobiece w wielu kategoriach wiekowych. Następnie Julka uczestniczyła w pierwszych konsultacjach w kadrze narodowej oraz wstępnej selekcji w grupie 40 zawodniczek z całej Polski. Po wielu treningach i testach jako jedna z 20 zawodniczek dostała powołanie do ścisłej kadry Polski kategorii do lat 15. Obecnie Julka trenuje we Frampolu, ponieważ obowiązki szkolne uniemożliwiają jej dojazd na treningi do Łęcznej.

Uczestnicząc w dniach 2-4 maja w zgrupowaniu nowej kadry, wystąpiła w pierwszej jedenastce podczas sparingu z drużyną seniorek „Znicza” Pruszków. Teraz czekamy na pierwszy oficjalny występ w koszulce z białym orłem w meczu międzypaństwowym.

Trzymamy kciuki i gratulujemy

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.