- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rosłan pozywa Borowca! Byliśmy na sali sądowej

W Biłgoraju ruszył proces w sprawie afery billboardowej. Były burmistrz Janusz Rosłan oskarża Łukasza Borowca (byłego radnego powiatowego) o zniesławienie. Nowa Gazeta Biłgorajska jako jedyna z lokalnych mediów zajmuje się sprawą i była na sądowej sali: - Bardzo mnie boli, że opinia, na którą pracowałem przez tyle lat, została zniszczona przez jedną osobę - mówił w sądzie Janusz Rosłan.

- Reklama -

6 czerwca przed sądem zeznawał były burmistrz Janusz Rosłan oraz czterech policjantów, którzy zajmowali się sprawą banerów i prowadzili na miejscu zdarzenia czynności.

 

Pierwszy z zeznających policjantów w marcu przyjmował zgłoszenie dotyczący rozwieszonego na ulicy 3-Maja, w okolicy Galerii Biłgorajskiej bilbordu, zawierającego   atakujące burmistrza treści.

urząd MArszałkowski projekt

– Przyjąłem zgłoszenie. Następnie, żeby zabezpieczyć dowody, udaliśmy się z drugim policjantem na miejsce, gdzie był billboard. Przeprowadziliśmy oględziny. Billboard został zabezpieczony przez pracownika drukarni, a po ściągnięciu został przewieziony do komendy – relacjonował w sądzie mundurowy.

Policjant zeznał, że w trakcie czynności podszedł do nich Łukasz Borowiec i zapytał, na jakiej podstawie ściągają ten billboard z prywatnego miejsca.

– Następnie oddalił się i nagrywał telefonem komórkowym prowadzone przez nas czynności – dodał policjant.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Inny policjant odpowiedzialny był za zabezpieczenie monitoringu. Na pytanie sądu przyznał, że nagraniu rozpoznał postać pasującą do Łukasza Borowca. A zwłaszcza jego samochód.

Skarbnik również składa zawiadomienie

Jeden z policjantów zeznał, że zawiadomienie o przestępstwie nękania i zniesławienia złożył również skarbnik miasta, Roman Żuk.

(…)

Jaka jest wersja Janusza Rosłana? Co o sprawie mówi pozwany Łukasz Borowiec? Więcej o tym co działo się na sali sądowej w Biłgoraju, tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Od wtorku w kioskach, sklepach i punktach kolportażu w całym powiecie biłgorajskim.

- Reklama -

20 Komentarze
 1. Anonim mówi

  czerwona zaraza nie może pogodzić się z porażką???????????????????????????????? a niby taki inteligentny

 2. Mieszkaniec mówi

  PiS w kraju też myślał że będzie rządził wiecznie, zobaczymy czym wykaże się złote dziecko Dechnika

 3. z poza mówi

  Całkowicie się zgadzam wygrał wybory młody człowiek i czy banery były składowane czy nie to nie istotne
  wszędzie tak się zdarza. Jak słychać trudno się pogodzić z przegraną, Wydaję się że aż takiego poziomu
  nie ma jak przystało by na włodarza z tak długim stażem.

 4. Anonim mówi

  Tego Łukasza B ,który ma postawione ponad 30 zarzuty?

  1. Znafca mówi

   Póki co, to jest Łukasz Borowiec, a nie Łukasz B.

   1. Anonim mówi

    Kto to jest ten Borowiec Łukasz, w goglach to wyskakują artykuły ,że jakiegoś Borowca Łukasza to w Niemczech kiedyś przymknęli za jakieś machlojek.To taxssma osoba

 5. Jan mówi

  Przegrał, trzeba znaleźć winnego. A może winy trzeba poszukać w sobie?

  1. Tata jana mówi

   janie co ty za brednie piszesz??! roslan przegrał to przegrał ale z g*wnem bez dowodów mieszać nikt prawa nie ma. jak taki chojrak ten łukasz to niech mu udowodni to o czym pisał. ciekaw jestem ile z tych zarzutów o których w mediach było napisane zostanie potwierdzonych i czy jakieś miejsce po Kamińskim nie przyda się komuś😀mam nadzieję że skończy się ten cyrk aleksandrowski

 6. Różnówka mówi

  Dobrze, że w końcu ktoś o tym napisał, bo tych lokalnych cietrzewi mieniących się portalami czy mediami w Biłgoraju, to jest poziom szkoły podstawowej. Łażą po mieście na te wiejskie kunferencje, a jak przyjdzie co do czego to i tak potrafią tylko komunikat z milicyjnej strony skopiować, albo dać to co starosta sam se napisze, bo przecież zatrudnia. Piszta więcej o tym co się tu robi

 7. Anonim mówi

  Wystarczy Rosłanowi 21 lat. Duża klika się zrobiła. mam nadzieję że obecny burmistrz wprowadzi istotne zmiany a nie będzie zmiana polegała tylko na zmianie nazwiska.

  1. Janosik mówi

   Nie na temat

 8. znajomydo ano mówi

  do anonima. tobie do Roslana to daleka droga.Możesz buty mu czyścić wieśniaku.

 9. Anonim mówi

  On od zawsze był lewakiem nie musiał na taką opinię pracować .

 10. Anonim mówi

  On o

 11. jan mówi

  jak dobrze że go pogoniliśmy….

  1. Mieszkaniec mówi

   No to zobaczymy co ten złomiarz z pisu zrobi dla Biłgoraja. Naobiecywał gruszek na wierzbie do tego co naobiecywał trzeba mieć jeźdźcze kasę. Ale raczej jej nie dostanie tak jak władze pisiorskie powiatu !!!

   1. ABC mówi

    Praca nie hańbi. Hańbią próby poniżania kogoś za to, że pracuje.
    Wyzywanie od złomiarzy człowieka który prowadzi dobrze znaną i świetnie prosperującą firmę świadczy o braku racjonalnych argumentów które by świadczyły o jego ułomności. Ułomni są ci którzy do tego typu manipulacji się posuwają.
    Kompleksy się leczy !!!

    1. Anonim mówi

     Właściwy Człowiek na wlasciwym miejscu.
     Dużo złomu zostało
     do ogarnięcia po dwóch dekadach 😉

 12. Anonim mówi

  trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść z honorem panie rosmanie

  1. Jarosław mówi

   Na opinię Rosłan pracował 21 lat. Już w 2012 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie skazał go na grzywnę za nie wykonanie wyroku tegoż Sądu. Grzywnę zapłacił z konta kasy miasta. Człowiek bez honoru. Czy jak kierowca zostanie skazany za nie przestrzeganie Kodeksu Drogowego i przekroczenie prędkości to firma płaci za niego mandaty, czy płaci ze swojej kasy? Nie ważne kto rządzi miastem i jak rządzić będzie w przyszłości, ważne jest to, że Rosłan znalazł się na bruku. I z takim przesłaniem szliśmy do wyborów-moja rodzina, znajomi. Dość dyktatury -jak by to powiedział śp. Stefan Kisielewski – ciemniaków. Pragnę tutaj przypomnieć, że Rosłan będąc tzw lokalnym politykiem-startuję w każdych wyborach od ponad 25 lat na radnego a także na burmistrza , wypowiada się publicznie np nazywając ludzi, którzy odmawiali szczepień zacofaną ciemnotą nie może powoływać się na to, że ktoś może mieć na jego temat inne zdanie niż on sam. Zalecał bym -w przypadku przegranej przez Łukasza B. procesu w Biłgoraju- odwołać się do sądu w Lublinie. Tam kończą się wpływy biłgorajskiej sitwy o czym zapewne Rosłan wie. A jest jeszcze wyrok Trybunału w Strasburgu z 2010 r przeciwko Austrii za skazanie obywatela za nazwanie polityka złodziejem. Otóż Trybunał stwierdził, że polityk nie może powoływać się na ochronę tzw swojego dobrego imienia i ,,dobrej opinii” bo takowa ochrona mu nie przysługuje i skazał Austrię na wypłatę obywatelowi kilkanaście tyś euro odszkodowania. Polecam aby Rosłan się z tym wyrokiem zapoznał. Celowo nie używam w tym przypadku słowa pan, ponieważ uważam, że przysługuje ono tylko osobom o wyjątkowych zaletach moralnych i uczciwości.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.