- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rondo Rzeczyce mistrzem biłgorajskiej ligi siatkówki

W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 16 drużyn. W pierwszej rundzie drużyny zostały podzielone na dwie  grupy i grano systemem każdy z każdym. Miejsca w grupach zadecydowały o rozstawieniu drużyn w drugiej rundzie – utworzono 8-drużynową I ligę (z czterech czołowych zespołów każdej grupy). Pozostałe drużyny spadły do II ligi. Do fazy play-off (rozgrywanej w każdej lidze osobno) awansowały po cztery zespoły.

Turniej finałowy odbył się w niedzielę, 20 marca w hali OSiR w Biłgoraju. W meczu o miejsce pierwsze w II lidze Budowlani pokonali Tytan 3:0 zaś w spotkaniu o miejsce trzecie w I lidze Nadleśnictwo Biłgoraj przegrało z Axstone LHS Zamość 2:3.

Spotkanie finałowe było bardzo wyrównane i przyciągnęło sporą liczbę kibiców. Zagrały drużyny K-Meble i Rondo Rzeczyce. O wygranej decydował tie-break, który na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy Ronda Rzeczyce.

Podczas uroczystego zakończenia rozgrywek puchary, antyramy ze zdjęciami drużyn, statuetki, medale dla najlepszych drużyn i zawodników wręczył burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan w towarzystwie sekretarza Urzędu Miasta Bogdana Kowalika.

Uznanie w rozgrywkach zdobyli:

- Reklama -

– najlepsza libero – Sylwia Szeliga (K-Meble)

– najlepszy przyjmujący – Dawid Sirko (Rondo Rzeczyce)

– najlepszy atakujący – Krzysztof Bednarski (Axstone LHS Zamość)

– najlepszy rozgrywający – Konrad Łoziński (Rondo Rzeczyce)

– MVP Ligi  – Artur Grasza (K-Meble)

Organizatorzy przygotowali także specjalny puchar dla najmłodszego zawodnika ligi Pawła Rzeźnika, a wręczył go  prezes Szkolnego Związku Sportowego Krzysztof Blicharz. Talentem ligi został Marcin Grasza. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.