- Reklama -

Rondo powstanie jeszcze w tym roku

Były protesty, prośby i manifestacje. Środki finansowe na realizację inwestycji są już zabezpieczone, przebudowa ruszy niebawem.

“Protestujemy, ronda oczekujemy”, “Chcemy, aby nasze dzieci bezpiecznie wracały do domu”. M.in. z takimi transparentami mieszkańcy Biłgoraja postanowili wiosną 2017 roku wyjść na ulicę i walczyć o przebudowę skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną. Przez kilka lat samorządowcy zgodnie twierdzili, że o konieczności tej inwestycji nie trzeba ich przekonywać. Poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu ma nastąpić w tym roku.

Ul. Lubelska i Nadstawna to ulice powiatowe. Inwestycję realizował będzie Zarząd Dróg Powiatowych, jednak samorząd miasta w połowie dołoży się finansowo. W tegorocznym budżecie samorządy zabezpieczyły na ten cel po 400 tys. zł Okazuje, że środków jest za mało. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że inwestycja pochłonie sporo ponad 1 mln zł. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (18 marca) radni zabezpieczyli na ten cel 590 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane jako pomoc finansowa dla powiatu biłgorajskiego.

– Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami miasto Biłgoraj i powiat biłgorajski wspólnie mają dokonać przebudowy skrzyżowania dwóch dróg, tj. ul. Nadstawnej i ul. Lubelskiej – budowa ronda. W związku z rozstrzygnięciem postępowania przetargowego przez Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju na wykonanie  zadania starosta biłgorajski zwrócił się z wnioskiem o zwiększenie wkładu – informuje burmistrz Janusz Rosłan.

- Reklama -

Przebudowa skrzyżowania, obejmuje wykonanie takich robót jak: przebudowa nawierzchni, przebudowa chodników, roboty ziemne, rozbiórkowe i wykończeniowe, wykonanie elementów stałej organizacji ruchu, budowa sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia ulicznego.

Zadanie chciało realizować czterech wykonawców. Przetarg wygrało Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. w Lublinie.

Inwestycja ma być zakończona do końca lipca br.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Xxx mówi

    Milion zlotych? Za rondo? Pozłacane z diamentami w krawężnikach? Brzydko to pachnie, chyba że jakies centrum handlowe wliczone w koszta będzie stało obok. Pandemia , firmy padają a tu cena za milion złotych

  2. Gapa mówi

    Wreszcie! Wyproszono, wymodlono po latach!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.