- Reklama -

- Reklama -

Rondo potrzebne od zaraz

- Reklama -

O tym, że skrzyżowanie ulicy Nadstawnej z ulica Lubelską należałoby przebudować wie każdy kierowca. Dowodem na to są również statystyki policyjne. Przez ostatnie lata doszło tam do kilkunastu kolizji i kilku wypadków.

 

Skrzyżowanie ulicy Lubelskiej i Nadstawnej w Biłgoraju jest jednym z bardziej ruchliwych w mieście. Wjechać z ul. Nadstawnej w Lubelską to w godzinach szczytu nie lada wyzwanie. Jest szansa, że może tam powstać rondo. Tym bardziej, że temat przebudowy skrzyżowania ul. Lubelskiej z ul. Nadstawną powraca od kilku lat. Mieszkańcy, a także radni powtarzali, że na skrzyżowaniu tych ulic konieczne jest wykonanie sygnalizacji świetlnej.

Mulawa podziękowania

Radna Rady Miasta Renata Socha wielokrotnie apelowała o przebudowę skrzyżowania. W ostatnim czasie zwróciła się również o przytoczenie statystyk zdarzeń drogowych na skrzyżowaniu ul. Nadstawnej z ul. Lubelskiej. W 2011 r. miały tam miejsce 8 kolizji, w 2012 – 5 kolizji i 3 wypadki, 2013 r. – 2 kolizje., 2014 r. – 7 kolizji, 2015 r. – 3 kolizje, 2016 r. – 4 kolizję.

Dotychczas szanse na powstanie tam sygnalizacji świetlnej były nikłe. Ponieważ ul. Lubelska jest drogą wojewódzką, wnioski były kierowane do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, wielokrotnie twierdził, że po ukończeniu budowy północnej obwodnicy Biłgoraja ruch tranzytowy z ul. Lubelskiej został przeniesiony na tę obwodnicę, a w związku z tym zmniejszyło się natężenie ruchu na ul. Lubelskiej, jak również na skrzyżowaniu ulicy Lubelskiej z ul. Nadstawną.Tak się nie stało.

Jest jednak szansa, że do przebudowy ulic dojdzie. Wszystko za sprawą ustalenia nowej sieci dróg. Od 1 stycznia 2017 roku ulica Lubelska stanie się drogą powiatową, a nie jak dotychczas wojewódzką. To znacznie ułatwi wykonanie inwestycji, o którą zabiega również radna Renata Socha.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jak podkreślił podczas jednej z sesji Rady Miasta burmistrz Janusz Rosłan, jest szansa na utworzenie ronda na skrzyżowaniu ulic. Pozytywnie do tego wniosku ustosunkowana jest również Maria Góralska, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych. Pod jej władaniem jest ul. Lubelska i krzyżująca się z nią ul. Nadstawna. Miasto mogłoby partycypować w tej inwestycji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.