- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rondo im. Lecha i Marii Kaczyńskich w Biłgoraju?

17 lutego poseł Piotr Olszówka skierował do burmistrza Biłgoraja, Janusza Rosłana pismo odnośnie nadania nazw rond w Biłgoraju. Proponuje, aby jedno z nich nazwać im. Lecha i Marii Kaczyńskich.

 

- Reklama -

Włączając się aktywnie w życie obywateli miasta Biłgoraj, jako poseł na Sejm RP, miałem okazję zapoznania się z pismami podpisanymi przez kilkanaście różnorakich organizacji obywatelskich naszego miasta – napisał poseł Piotr Olszówka. Dodał, że popierając obywatelską inicjatywę, odbył wiele spotkań konsultacyjnych  i rozmów z reprezentatywnymi grupami mieszkańców miasta Biłgoraj. Byli to m.in. środowiska kombatanckie, stowarzyszenia pozarządowe, obywatelskie katolickie, organizacje patriotyczne, regionaliści, historycy i wiele osób prywatnych. – Konsultacje te utwierdziły mnie w decyzji o udzieleniu swojego pełnego poparcia inicjatywie nadania nazw nowo oddanym do użytku rondom na terenie miasta Biłgoraj – twierdzi.

Poseł zwraca się do Burmistrza i Rady Miasta Biłgoraj z  prośbą o podjęcie stosownych kroków proceduralno–prawnych, mających na celu jak najszybsze sfinalizowanie procesu nadawania nazw biłgorajskim rondom i podjęcie w tym zakresie stosownej inicjatywy uchwałodawczej.

Ponadto, jako poseł na Sejm RP zgłasza inicjatywę poselską nadania imienia „Lecha i Marii Kaczyńskich” jednemu z oddanych do użytku rond. – Wyrażam gotowość współpracy na każdym etapie procesu nadawania nazw biłgorajskim rondom – twierdzi.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.