- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ronda na obwodnicy – już budzą kontrowersje. Co Wy na to?

Czy na planowanej i projektowanej obwodnicy Tarnogrodu są potrzebne ronda? - Przecież one zdają egzamin w miastach, tam gdzie są bardzo ruchliwe skrzyżowania. Ronda owszem, ale zamiast świateł, ale nie na obwodnicy, która ma być tranzytem omijającym miasto Tarnogród - pisze do nas mieszkaniec i użytkownik drogi wojewódzkiej 835. Co na to kierowcy i mieszkańcy powiatu biłgorajskiego?

- Reklama -

Pytanie jest zasadne, bo nowa droga ma ruch usprawnić, a nie go spowolnić.

– Droga wojewódzka 835 jest tak obciążona tirami, że przez te ronda, wszystko to będzie hamowało. Będzie rozpędzało się od nowa. O ile przez to wzrośnie zanieczyszczenie powietrza! Obwodnica ma omijać Tarnogród bokiem, ma być tranzytem, po to,  by usprawnić ruch a nie go jeszcze utrudnić i spowolnić – zwraca uwagę mieszkaniec.
– Moim zdaniem rozwiązaniem będą po prostu wydzielone pasy do lewoskrętów i tzw. pasy do rozbiegu. Na tych skrzyżowaniach, gdzie planowane są ronda nie ma aż takiego ruchu by tam się korkowało, największy ruch to tranzyt północ – południe DW835. Ewentualnie już na skrzyżowaniu z DW863 można rondo, ale czy nie można puścić DW835 górą? Wiaduktem? Albo zrobić krótkie zjazdy do DW863? Ciągle tylko aby po taniości, inwestycja na kolejne X lat a robi się nie tak jak powinno. Dziwi mnie też że Decyzja Środowiskowa zostanie wydana na takie rozwiązanie z rondami – pyta czytelnik „Nowej Gazety Biłgorajskiej”.

 

– Przykładem jest Biłgoraj. Żeby od południowej strony miasta pojechać w stronę Lublina, trzeba przejechać aż 5 rond i jeszcze światła, choć wiadomo to nie jest jako obwodnica tylko po prostu przejazd przez miasto. Może gdzieś, kiedyś kiedyś kiedyś, zrobią obwodnicę z prawdziwego zdarzenia od Gromady aż po Majdan Nowy. Jeśli możecie, poruszcie ten temat, do Burmistrza Tarnogrodu też pisałem ale żadnej odpowiedzi.  Chyba udam się tam osobiście i zapytam co o tym sądzi, przecież władze miasta chyba też coś mają do tego – informuje nas mieszkaniec.

 

My oczywiście z przyjemnością nagłaśniamy sprawę, ale też przekazujemy wątpliwości i pytania mieszkańca i do burmistrza Tarnogrodu i do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Ciekawe, kiedy i czy doczekamy się odpowiedzi. Czas, start …

Na wszelki wypadek przypominamy nasz adres:

- Reklama -

nowa@gazetabilgoraj.pl

A to szkic przygotowany przez mieszkańca, z jednym z możliwych jego zdaniem rozwiązań.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. John mówi

    Ronda ?Widze same plusy.Same zdarzenia na tych skrzyzowaniach to tylko rozbite zderzaki lampy zgnieciona blacha.Ronda zmniejszaja predkosc przy wjezdzie do miasta mimo wszystko a to jest juz duzy plus.W Tarnogrodzie jest gesta zabudowa i kazdy chce wyjechac skrecic ciagnikow tez jest duzo.Sa niejcowosci ze robia szykany na drodze kierowca musi zwolnic bo 100metrow dalej jest np szkola.Jesli ktos potrzebuje na liczniku140 to A4 do Balic jest bezplatna.

  2. Franek mówi

    Dec – moja krew 🙂

  3. stefan mówi

    Bardzo cenna i trafiona uwaga. Przykład Biłgoraja z rondami – TOTALNY ABSURD !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.