Automax

Ronda będą monitorowane

 

W Biłgoraju niegdyś funkcjonował monitoring. Jednak jego system jest już przestarzały i nie spełnia oczekiwań. Nie zapewnia on bezpieczeństwa mieszkańcom. Nie spełnia norm. Temat budowy nowej sieci poruszany był wielokrotnie. Obecnie monitorowany jest tylko teren zalewu Bojary.  Dotychczas w budżecie miasta brakowało środków finansowych na taką inwestycję. W tym roku jednak to się zmieni. W planach jest zamontowanie ośmiu kamer. Zostaną one zamontowane na rondach.

Po konsultacjach z policją zdecydowaliśmy, że kamery zostaną zamontowane na rondach wylotowych z miasta. Na ten cel przeznaczyliśmy w budżecie miasta na 2018 rok 100 tys. zł. Jednak kwota ta może być zbyt mała – mówił burmistrz Janusz Rosłan. Będzie to transmisja światłowodowa. – Bierzemy pod uwagę dwie opcje, połączenie drogą radiową lub przez światłowód. Osoby, które się na tym znają, zdecydowanie odradzają pierwszy wariant. Twierdzą, że nie daje on żadnej gwarancji poprawnego działania – twierdzi burmistrz. Zaznacza, że zainstalowany zostanie także rejestrator. Umożliwi on podłączenie w przyszłości kolejnych kamer.

W planach jest również objęcie siecią monitoringu Placu Wolności. Został on wpisany w  zadanie rewitalizacji Biłgoraja. Inwestycja ta jednak zależy od uzyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w III kwartale tego roku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.