- Reklama -

Marcin Romanowski odwiedził OSP Zamch (film)

27 marca odbyło się spotkanie wiceministra sprawiedliwości ze strażakami ochotnikami z OSP Zamch w gminie Obsza. Minister rozmawiał z nimi o wyzwaniach, kolejnych potrzebach. Dodatkowo była to okazja do obejrzenia sprzętu, który w zeszłym roku został przekazany na rzecz jednostki.

Fundusz Sprawiedliwości to fundusz, którego środki pochodzą z nawiązek i kar pieniężnych płaconych przez przestępców. Właśnie za te pieniądze jest kupowany nowoczesny sprzęt między innymi dla strażaków ochotników z gminy Obsza.

– Dzisiaj ma miejsce spotkanie z druhami ochotnikami w miejscowości Zamch, gmina Obsza. Fundusz sprawiedliwości wielokrotnie wspierał straż pożarną na terenie całego powiatu biłgorajskiego, jak i tej gminy, dlatego przedświątecznie mamy okazję się spotkać i porozmawiać o wyzwaniach, kolejnych potrzebach, dodatkowo obejrzeć sprzęt, który w poprzednich latach udało się nabyć w ramach Funduszu Sprawiedliwości – sprzęt, który ma służyć strażakom, aby mogli jeszcze skuteczniej pomagać osobom, które potrzebują tej pomocy – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości.

Strażacy z tej jednostki otrzymali nowy sprzęt, który ma im pomóc w ratowaniu ludzkiego życia oraz zabezpieczyć ich własne podczas akcji.

- Reklama -

– Są to mundury bojowe, buty, oświetlenie, hełmy, oraz rękawice, czyli elementy niezbędne dla każdego strażaka. Dzięki nim możemy brać udział w gaszeniu pożarów w sposób profesjonalny – mówi Wiesław Kostek, prezes OSP Zamch. – Zapotrzebowanie w naszej jednostce jest ogromne. Na pewno przydałby nam się nowy wóz strażacki. Ten, który mamy, czyli samochód marki Lublin, jest już trochę przestarzały – dodaje.

Samorząd gminy Obsza dba o potrzeby jednostek OSP z terenu tej gminy, dlatego wójt robi wszystko, aby móc pozyskać jak najwięcej środków zewnętrznych na zakup niezbędnego wyposażenia dla wszystkich jednostek z terenu gminy.

– Nieocenioną wartość ma sprzęt przekazany z Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek straży pożarnych, w tym przypadku w Zamchu. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ jak wiadomo, straż pożarna jest to jednostka, która przynosi ludziom pomoc głównie w nagłej potrzebie. Trzeba zabezpieczać właśnie tych strażaków ochotników, którzy niejednokrotnie z narażeniem własnego życia chcą ocalić cudze życie – zaznacza Andrzej Placek, wójt gminy Obsza. – Jestem bardzo wdzięczny panu ministrowi za okazaną pomoc, jednocześnie trzeba podkreślić, że nie jest to pierwszy raz i mam nadzieję, że nie ostatni, kiedy Ministerstwo Sprawiedliwości wspiera jednostki OSP z terenu gminy Obsza – dodaje włodarz.

Nowy sprzęt jest bardzo potrzebny dla każdego strażaka z tej jednostki. Zapewnia on druhom większe bezpieczeństwo oraz wygodę. Dodatkowo pozwoli zastąpić stary, który wyeksploatował się podczas wyjazdów.

– Taka pomoc jest bardzo potrzebna dla takich małych jednostek jak nasza. Pomaga nam się rozwijać. Dzięki temu sprzętowi możemy uczestniczyć w bardzo wielu akcjach – mówi Norbert Watrak z OSP Zamch. – Tak naprawdę straż to u mnie konik rodzinny. Od pradziadka każdy należał do straży. Nowy sprzęt oznacza nowe możliwości, większe bezpieczeństwo oraz komfort — dodaje ochotnik.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.