- Reklama -

Rolniku, odzyskaj pieniądze

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT.

Do 2 marca rolnicy mogą składać wnioski o odzyskanie części pieniędzy wydanych na olej napędowy. Rolnicy mogą starać się o zwrot 100  zł na każdy hektar użytków rolnych lub 30,00 zł razy średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT. W terminie do 2 marca należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta lub burmistrza miasta w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego. W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, do wniosku o zwrot podatku należy dołączyć dokument wydany przez kierownika biura
powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta.

Pieniądze za zwrot podatku akcyzowaego wypłacane będą od 1 do 30 kwietnia br.

- Reklama -

W przypadku współposiadania potrzebna jest zgoda pozostałych współposiadaczy na wniosku, natomiast w przypadku dzierżawy oświadczenie o dzierżawie działek.

Kolejny termin na złożenia takiego wniosku to sierpień. Wówczas pieniądze będą wypłacane w październiku.

Szczegółowe informacje: ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.