Rolnik na medal

Zakończyła się szósta edycja konkursu "Rolnik Lubelszczyzny". O miano najlepszego gospodarstwa Lubelszczyzny rywalizowali także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. Nie nadaremnie. Gospodarstwo Szczepana Tworka z Księżpola otrzymało trzecie miejsce i tytuł laureata konkursu, który odbywał się pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Hetmana. Nasz rolnik rywalizował w kategorii produkcja roślinna. 
– Rolnictwo to stale rosnący potencjał, znaczące źródło dochodu i zaawansowany technologicznie dział gospodarki województwa lubelskiego – powiedział wicemarszałek Grzegorz Kapusta, otwierając galę finałową konkursu. – Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że to już nie nasi rolnicy powinni uczyć się od innych, dzisiaj to cała Polska może brać przykład z poziomu rozwoju lubelskiego rolnictwa.
Nagrody ufundowane przez marszałka Sławomira Sosnowskiego wręczyli laureatom wicemarszałkowie Grzegorz Kapusta i Krzysztof Grabczuk, Robert Głowacki, prezes Targów Lublin SA oraz Sławomir Struski, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Środowiska. Indywidualne upominki przekazali także starostowie i wójtowie.
Szczepan Tworek prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 300 ha od 2005 roku. Głównymi uprawami są: kukurydza na ziarno i kiszonkę, pszenica ozima, rzepak ozimy, jęczmień jary. Część gospodarstwa stanowią łąki i pastwiska. Zabiegi chemiczne prowadzone są zgodnie z zaleceniami Integrowanej Ochrony Roślin. Gospodarstwo specjalizuje się również w hodowli bydła mięsnego rasy Limousine. Stado liczy ok. 130 szt. Pan Szczepan jest laureatem wielu konkursów, a także podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska, BHP i higieny pracy. Rolnik korzysta z funduszy unijnych, a gospodarstwo jest stale wyposażane w nowoczesny sprzęt.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.