- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rolnicy z Tarnogrodu blokują granicę. Mówią nam co dalej (foto)

Rolnicy z powiatu biłgorajskiego nadal strajkują. W niedzielę liczna grupa z Tarnogrodu pojechała na granicę do Hrebennego. W Tereszpolu również mobilizacja. Rolnicy zapowiadają kolejne kroki. Gdzie uderzą w tym tygodniu?

- Reklama -

Trwa generalne strajk rolników.  W ramach protestu od 9 lutego blokują między innymi przejście graniczne w Hrebennem. W niedzielę dyżur na granicy pełnili rolnicy z Tarnogrodu.

– Cały czas pełnimy dyżury na granicy. W niedzielę, 25 lutego grupy z gminy Tarnogród dyżurują od 8:00przekazuje nam  Bartłomiej Świtała, Członek Zarządu Lubelskiej Izby Rolniczej. 

toyota Yaris

Według  organizatorów W  czwartek  22 lutego w nocy na granicy było 500 osób. Rolnicy zapowiadają kolejne kroki.

We wtorek [red.: 27 lutego] ludzie jadą na Warszawęprzekazuje nam  Bartłomiej Świtała

Postulaty rolników są niezmienne. Domagają się między innym  likwidacji unijnego „Zielonego Ładu, likwidacji ekoschematów w unijnej polityce rolnej i  zatrzymania napływu produktów rolnych z Ukrainy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Rolnicy z naszego powiatu w sposób ciągły strajkują również w Brodach. We wtorek na dyżur wybiera się delegacja z Tereszpola. Pisaliśmy o tym TUTAJ

W niedzielę tak wyglądała granica w Hrebennem

 

 

- Reklama -

18 Komentarze
 1. Mieszkanka Biłgoraja mówi

  Rolnicy opamiętajcie się!!! Do tej pory popierałam postulaty rolników, ale jak zostali przez Obszańskiego i Dude z Solidarności wmanewrowani w politykę to jest żałosne. Osiągnęliście sukces – przez wasze durne blokady spóźniłam się do pracy i szef obciął mi premię. Nie sprowadziłam – tak samo jak dziesiątki bogu ducha winnych ludzi stojących w korku na blokadzie – i nie sprowadzę ziarnka zboża z Ukrainy, ale wiem jedno że w wyborach nie zagłosuję ani na świtałę ani na obszańską ani na nikogo kto pochodzi z tego chorego pisowskiego obozu politycznego.

 2. Arko mówi

  Ptotestują na granicy a w Biłgoraju stoją wagony z Ukraińskim zbożem🤣🤣🤣🤣brawo geniusze

 3. Korona mówi

  Rolnicy z Tarnogrodu i okolic. Pan Czesław zaprasza po faktury vat za ON. Co prawda podatek, akcyza i dopłata 50/50, ale to czysta kasa. Dyskrecja zapewniona.

 4. Chlop mówi

  Tak tu się zgadzam żadnych skrytych pomocników z parti sami damy radę. A że Ten gość jest kierownikiem jeszcze to już wiadomo

 5. Mieszkaniec mówi

  Switala i co i kampania się zaczęła to trzeba mieć kregoslup tylko gdzie on jest. jak tak można mieszać

 6. Rolnik mówi

  kierownik arimr z bilgoraja protestuje ten co jego minister z PiS wprowadził zielony ład i ekoschematy a wykopać tych i innych polityków nam chłopom nie musicie pomagać no sz…. mnie trafia , pewnie gdzieś w wyborach startować beda

 7. Arek mówi

  WON.
  Do Brukseli! tam składać postulaty!
  Zresztą niedługo skończy się dobre. zacznie się robota w polu.
  A ludzi konsumentów interesują niskie ceny w sklepach!

 8. pan COGITO mówi

  Niemcy zmierzają do tego, aby zdołować ambicje polskie do takiego poziomu, abyśmy nigdy nie byli dla nich krajem konkurencyjnym. Jeżeli tego się nie zatrzyma teraz, to nasze przyszłe pokolenia będą jedynie sługami i parobkami obcych panów w swojej ojczyźnie.

  1. Odp mówi

   czy jesteś chory psychicznie??
   Gdyby nie Niemcy wieśniaku to byś jak dawniej jeździł Ursusem i chodzil w gumiakach.
   Do Niemiec idzie praktycznie cały export naszego! Praktycznie wszystko ze swojego gospodarstwa sprzedajesz tam!Całuj Niemców zato.

 9. Kris mówi

  Brawo rolnicy tak trzymać nie odpuszczać a pajaca Kołodziejczaka w dupę kopnąć razem z Tuskiem hołownią i ich popaprańcami rozwiązać sejm i ponowne wybory i tylko to nas może uratować i pozbierać ten naród do kupy

  1. StopkłamstowfatykówzPIS mówi

   A niby kto ma uratować PIs ? ci co sprzedali rolników Ukaranie . Możesz zakłamywać rzeczywistość ale to morawicki się zgodził na wolny handel z Ukrainą do 06,2024 . To Wasz wojewoda odpowiada za sanepid które przepuszczały zboże techniczne, to wasz minister finansów odpowiada za służby celne. I to Wasz człowiek Dariusz Sz. był prezesem PKP CARGO i zarabiał na handlu z Ukrainą
   To wasz komisja rolnictwa Janusz Wojciechowski zaproponował Zielony ład i sie tym chwalili publicznie.
   Jak chcesz kogoś kopać to swojego wicemarszałka ze pozwalał na import malin z ukrainy ( to jego wydział odpowiada za kontrole ) , a teraz się lansuje przed wyborami

   1. pan COGITO mówi

    STOP KŁAMSTWOM LEWAKÓW . Problem zaczął się kiedy unia pod naciskiem oligarchów wyraziła zgode na bezcłowy import żywności z Ukrainy .Unią rządzi EPL do której należy PO i ZTSEL wspierani przez lewackie przystawki i to oni decydują . Przypomnę rząd prem. M .Morawieckiego i rządy Słowacji i Rumunii nie wyraziły na to zgody ba nawet wprowadzono dopłaty by n/p rolnik nie otrzymał mniej za pszenice jak 1500 zł za tone.

  2. Odpowiedź mówi

   Wasz pis już NIGDY nie będzie rządził!
   Tu jest Europa UE. Wy jesteście w mniejszości ! Nie będziecie narzucać Polakom swojej woli. Do roboty w pole.

 10. pan COGITO mówi

  Widać rzeczy proste są trudne. Przecież można bez żadnych uzgodnień bo to nic nie wnosi, wpuszczać wyłącznie przewozy tranzytowe, tak kolejowe jak i kołowe. Deklaracja dokąd ładunek jedzie, wpłata odpowiednio wysokiej kaucji, plomby na ładunku i wjazd aby przejechać przez terytorium Polski. Po potwierdzeniu przez naszą służbę celną że ładunek opuścił Polskę kaucja przelewana jest do nadawcy. W czym problem? W głowach ludzi o ciasnych umysłach lub kombinatorów którzy chcieliby na tym zarobić. Ten cały Tusk i reszta jego bandy złodziei to skończone nieudaczniki. Na kogo Polacy głosowali? Na zdrajców i złodziei. Szkoda słów! Ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Przyczyną jest istnienie niemieckich mediów w Polsce. To trzeba wykorzenić i zlikwidować, bo od lat robią Polakom wodę z mózgów. Potem już szybciutko wyrzucić sędziów związanych ze zdrajcami i politykami, ustanowić nowe prawo medialne, powsadzać uzurpatorów, powiesić na latarniach dla przykładu kogo tam trzeba aby zasiać strach wśród zwolenników Berlina i Moskwy. To na początek, bezpardonowo, szybko i zdecydowanie, bez wahań i cofania się. Niemcy czy inna Francja mogą sobie wyć i biadolić. Tylko siła przemawia do naszych wrogów. Pora na generalne porządki. Bez tego będziemy do końca świata użerać się ze zdrajcami i złodziejami. Tego chcemy? Ja oczekuję rządów silnej ręki, która nie zawaha się użyć siły wobec zdrajców, renegatów i złodziei. Strach o własne 4 litery zawsze powoduje otrzeźwienie u reszty. Działania muszą być radykalne aby ludzie i Berlin czy Moskwa zobaczyli że to nie są żarty. Dziś na te chwile nikt nam nie podskoczy. Trzeba wykorzystać własną siłę i okoliczności. Szkoda czasu, pora działać.

  1. Radek mówi

   ile ci płacą z nowogrodzkie za te kłamstw, cały problem z rolnictwem zaczął sie za PIS to morawickie się zgodził na sprzedanie rolnictwa Ukrainie tzw. wolny handle z Ukrainą .

   1. anty lewak mówi

    łżesz lewaku

 11. pan COGITO mówi

  Jeżeli w Sejmie, wczoraj czy przedwczoraj pół dnia dyskutowali o pigułce po , przed, w czasie, nie wiem, . Patrząc na wiek, to większości parlamentarzystów nie dotyczy, a pół dnia debatowali o tym. A o rolnictwie niestety może godzine.

  1. Norbert mówi

   Była cała debata konfederacja zorganizowała, i masz racje zamiast o pigułce powinna być powoła komisja w sprawie afer PIS na granicy, za import zboża technicznego

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.