- Reklama -

Rolnicy z Obszy dziękowali za plon

Zimna i deszczowa pogoda zepsuła plany organizatorów Gminno-Parafialnych Dożynek. Silne opady deszczu sprawiły, że plac pod lasem na granicy województw nie nadawał się do sprawnego przeprowadzenia imprezy. Zdecydowano więc, że część artystyczna odbędzie się Wiejskim Domu Kultury w Woli Obszańskiej. Poza tą istotną zmianą udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wcześniej punkty scenariusza imprezy. Wydarzenie rozpoczęło się uroczystym przekazaniem chleba i miodu przez starostów Sylwię Pawłowską z Obszy i Jerzego Wójcika z Woli Obszańskiej, i okolicznościowym przemówieniem wójta gminy Obsza Andrzeja Placka. Następnie rozpoczęła się Msza święta z poświęceniem pięknych wieńców dożynkowych. Po uroczystościach w kościele każdy uczestnik Mszy mógł skosztować pysznych wypieków rozdawanych przez panie z KGW w Obszy i Woli Obszańskiej.
Później zaczął formować się barwny korowód, w którym na ciekawie przystrojonych traktorach i wozach grupy wieńcowe i uczestnicy dożynek pojechali na Wolę Obszańską. Należy tu wspomnieć o widocznym w tym roku ogromnym zaangażowaniu osób, które przystrajały traktory i platformy. Może przyczynił się do tego konkurs na najciekawszą prezentację podczas korowodu dożynkowego. W ocenie komisji konkursowej pań Ewy Maciochy i Celiny Skromak najefektowniej zaprezentowała się grupa wieńcowa z Olchowca, która otrzymała główną nagrodę. 
W WDK w Woli Obszańskiej zaprezentowali się młodsi i starsi lokalni artyści, a także zaproszeni goście – Biesiady sarmacka i góralska, Abba Cover i zespół Kalina Folk z Polichny.
GOK Obsza

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.