- Reklama -

Rolnicy to przyszłość naszego państwa

Higiena i bezpieczeństwo pracy w rolnictwie to oczko w głowie każdego gospodarza.

Niestety, szczególnie w rolnictwie często zdarzają się przypadki, gdy np. podczas szlifowania czy uderzania młotkiem o metal opiłki wpadają do rogówki lub pod powiekę oka. W takich sytuacjach, aby usunąć ciało obce, należy jak najszybciej zgłosić się do okulisty. Jednym z nich, który od zawsze jest pełen szacunku i uznania dla ciężkiej pracy rolników jest Stanisław Misztal, znany lekarz okulista z Zamościa. 

- Reklama -

Rolnicy narażeni są szczególnie na urazy oczu, zwłaszcza przy sprężynowaniu drutu i podczas nawlekania tytoniu, który może zranić lub nawet przebić gałkę oczną – zauważa lekarz okulista.

W takich przypadkach kieruje on pacjenta na leczenie w Klinice Okulistycznej w Lublinie, aby ratować oko najnowocześniejszymi metodami. –Plantatorzy tytoniu to grupa rolników, która potrzebuje szczególnej pomocy od parlamentarzystów. W ich przypadku, niestety, ceny tytoniu są niskie, a środki ochrony roślin, opał oraz inne cały czas drożeją. Do tego bogatsze koncerny międzynarodowe patrzą na swoje zyski nie zawsze z korzyścią dla naszych plantatorów – podkreśla Stanisław Misztal, kandydujący w nadchodzących wyborach parlamentarnych z listy PiS poz. 22. – W ramach tzw. prywatyzacji poprzednicy przed rządami „Dobrej zmiany” sprzedali, i to niezbyt drogo, nasze bardzo dobre zakłady tytoniowe m.in. w Lublinie z wielką stratą dla naszego kraju. A tytoń przecież jest źródłem utrzymania wielu rodzin, zwłaszcza na terenie powiatu biłgorajskiego, szczególnie w gminach: Łukowa, Obsza i Potok Górny. Dlatego potrzebne jest dobre spojrzenie w kierunku naszych plantatorów tytoniu, ponieważ polski tytoń jest mniej szkodliwy od zagranicznego i poszukiwany zwłaszcza w krajach arabskich – podsumowuje Stanisława Misztal. – Uważam też, że rolnicy za swoją pracę powinni być godnie wynagradzani, tak aby wystarczyło im oraz ich rodzinom na życie na wysokim poziomie. Ta grupa to przyszłość naszego państwa. Będę zabiegał o ich interesy w parlamencie PR – dodaje kandydat.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.