Rolnicy strajkowali pod Pałacem Prezydenckim

6 lutego rolnicy z całej Polski zorganizowali protest w Warszawie. W manifestacji uczestniczyli także rolnicy z powiatu biłgorajskiego.

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii przyjechali do stolicy domagać się swoich praw. Protest rozpoczął się o godz. 9.30 przed Pałacem Kultury i Nauki, następnie uczestnicy przeszli przed Pałac Prezydencki. Rolnicy żądali zmian w organizacji handlu i dbania na arenie międzynarodowej o interesy polskich rodzinnych gospodarstw.

Protestujący chcieli spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą. Wcześniejsze rozmowy z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim nie przyniosły rezultatów. – Idziemy do prezydenta. To ostatnia deska ratunku. Co dalej zrobimy, jeżeli pan prezydent nie podejmie odpowiednich działań? Będziemy zaskakiwać – domówił podczas strajku Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii i organizator protestów rolniczych.

Wśród manifestujących w Warszawie byli także rolnicy z powiatu biłgorajskiego. Byli to rolnicy z gmin Tereszpol, Goraj, Księżpol, Łukowa, Tarnogród i Biłgoraj.

– Głównymi celami manifestacji była poprawa sytuacji na rynku owoców miękkich, skuteczna walka z afrykańskim pomorem świń, ograniczenie importu płodów rolnych z Ukrainy poprzez radykalne kontrole norm unijnych, znakowanie polskich produktów w sklepach, promocja naszej zdrowej polskiej żywności i ograniczenie napływu żywności gorszej jakości z zachodu – mówi Patryk Kowalski, pełnomocnik AgroUnii w powiecie biłgorajskim. –  Atmosfera strajku była spokojna, manifestacja miała charakter pokojowy. Uczestniczyło w niej około pięciu tysięcy rolników z całej Polski – dodaje.
Strajk w Warszawie to kolejna akcja zdesperowanych rolników, którzy chcą walczyć o swój byt. Członkowie AgroUnii zapewniają, że wkrótce zorganizują kolejne akcje protestacyjne.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. siara mówi

    Do kogo macie teraz żale ??!! sami sobie wybraliście partie rządzącą i miało byc tak fajnie co nie jest ??? premier wygłasza takie wiece że jak by kto nie mieszkał w Polsce myślał by że to Kanada…

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.