Rolki pójdą w ruch

Udało się! Park rolkarza powstanie w tym roku. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia. Koszty jego budowy są jednak wyższe niż zakładano pierwotnie.


Park rolkarza to zwycięski projekt budżetu obywatelski miasta Biłgoraj z tego roku. Zyskał on poparcie dużej liczby mieszkańców. Zachęcał nowoczesnością i potrzebą stworzenia w Biłgoraju takiego miejsca. Niestety od poczatku jego realizacji było „pod górkę”. Problemem okazał się wykonawcą. Dopiero piąty przetarg udało się rozstrzygnąć pozytywnie. We wcześniejszych najczęściej nie było chętnych na wykonanie przedsięwzięcia. Jeśli już się ktoś znalazł kwota przez niego zaproponowała przekraczała zaplanowany budżet niemal dwukrotnie.

Tym razem się udało. Wykonawca zaproponował kwotę 269 tys. zł. Na ten cel zakładano 250 tys. zł. W poniedziałek, 5 sierpnia, odbyła się sesja Rady Miasta Biłgoraj podczas której radni jednogłośnie zwiększyli budżet tej inwestycji. Po podpisaniu umowy, już w środę, 7 lipca rozpoczęły się prace. Inwestycja powstanie do końca września. Zadanie wykona firma z Pansasówki.

Park rolkarza zlokalizowany będzie  przy ul. Targowej w miejscu starych kortów tenisowych. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni aktywności sportowej dla wielopokoleniowej grupy osób, głównie dla użytkowników łyżworolek, deskorolek.

Ze względu na braki w infrastrukturze rolkarze na stałe wpisali się w krajobraz takich miejsc jak dość tłoczny skatepark przy OSiR czy obwodnica Biłgoraja. Rolki są formą wysiłku, jaką można podjąć na świeżym powietrzu. W trakcie jazdy na rolkach pracuje całe ciało, nie obciążając przy tym stawów kolanowych, jak choćby popularne bieganie. Ze względu na różnorodność zastosowanych atrakcji i form architektonicznych przewiduje on możliwość równoległego aktywnego wypoczynku wielu osób z różnych grup zainteresowań sportowych: rolki, wrotki, hulajnogi, deskorolki, i w różnych przedziałach wiekowych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.