- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Rok ważnych i potrzebnych inwestycji

Koniec roku i początek nowego to dobry czas na podsumowanie zrealizowanych inwestycji. Tych w gminie Frampol nie brakowało.

- Reklama -

– Plan dochodów minionego roku zamknął się kwotą 36 mln zł. To spora kwota jak na naszą gminę. To był trudny rok ze względu na pandemię koronawirusa. Była to przeszkoda w realizacji pewnych zadań. Były problemy m.in. z dostawą materiałów. Był to jednak bardzo dobry rok, jeśli chodzi o inwestycje – tłumaczy Józef Rudy, burmistrz Frampola.

Burmistrz podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej we Frampolu podziękował wszystkim za współpracę. – Współpraca jest owocna. Cieszę się, że podejmowane wspólne działania skutkują satysfakcją dla społeczności gminnej. Dziękuje wszystkim, którzy mi i samorządowi dobrze życzą – mówił.

Grzegorz Wróbel

Burmistrz podsumował miniony rok i zrealizowane inwestycje. Wyraził radość z powodu zmodernizowanego budynku przy ul. Zamojskiej, gdzie będzie znajdowało się Gminne Centrum Integracji. Znajdą tam siedzibę m.in. stowarzyszenia działające na terenie gminy, kluby czy referat inwestycji Urzędu Miejskiego. – Budynek będzie oddamy do użytkowania w II połowie stycznia. Cieszę się, że będziemy mieli piękny obiekt, który wiele lat będzie służył mieszkańcom – dodaje.

Równie ważną inwestycją była budowa linii oświetlenia ulicznego w Sokołówce, we Frampolu (ul. Biłgorajska), Smoryniu. Wykonano również oświetlenie uliczne w miejscowości Kąty i Teodorówka.  Oświetlenie uliczne zmodernizowano również w miejscowości Frampol, Karolówka, Korytków Mały. Władze gminy pozyskały pieniądze z Unii Europejskiej na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych oraz kotłów na biomasę.

Wyremontowano drogę gminną w Komodziance. Koszt zadania to 132 tys. zł. Zakończono montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. Zamontowano 16 zestawów instalacji o łącznej mocy 180 kW. Wydatkowana kwota to 827 tys. zł. Ze środków zewnętrznych pozyskano 620 tys. zł. W przyszłym roku władze planują kolejne tego typu inwestycje.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W toku jest budowa przydomowych oczyszczalni ścieków. Z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich udało się pozyskać blisko 1 mln zł. Trwa również przebudowa sieci wodociągowej w Radzięcinie. Cześć środków na ten cel udało się zdobyć z Unii Europejskiej.

Inwestowano również w drogi. Wyremontowano m.in. drogę gminną w Chłopkowie. Wykonana została również potężna inwestycja na drodze powiatowej Żelebsko – Pulczynów – Smoryń. – Należy powiedzieć o bardzo dobrej współpracy ze starostą biłgorajskim. Realizujemy w tym roku kolejną drogę powiatową na terenie naszej gminy. Od Woli Radzieckiej przez Radzięcin do Abramowa. Oddana będzie do użytku w 2022 roku – wyjaśnia burmistrz.

Przygotowana została dokumentacja techniczna na przebudowę oczyszczalni ścieków i budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Korytkowie Małym. Wymieniono dach na budynku Urzędu Miasta (105 tys. zł).

W każdym sołeckie wykonano inwestycje dzięki środkom funduszu sołeckiego. Przeznaczono na ten cel 343 tys. zł.

– Przyszły rok zwiastuje dobre informacje dla gminy. Mamy środki, aby realizować kolejne przedsięwzięcia. Będzie wykonywana przebudowa, modernizacja oczyszczalni ścieków we Frampolu. To inwestycja, która będzie kosztowała około 7,5 mln zł. Sporą kwotę pozyskaliśmy z programu Polski Ład. Na początku roku ogłaszamy przetarg i przystępujemy do dwuletniej inwestycji – mówi burmistrz. Dodaje, że wiosną chciałby wyłonić wykonawcę budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Kolonii Sokołowskiej i Korytkowie Małym. Władze Frampola chciałyby również wykonać wodociąg w Pulczynowie.

Ufam, że wspólnie z powiatem biłgorajskim zrealizujemy parę inwestycji drogowych i chodnikowych. Zobaczymy, jak będą się przedstawiły zasady pozyskiwaniem środków – mówił. Dodał, że planowane są kolejne wnioski w drugiej edycji programu Polski Ład.

O przebiegu realizacji inwestycji pisaliśmy tutaj:

CIS we Frampolu robi wrażenie | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Otwarto drogi w Pulczynowie (audio) | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Gminy stawiają na ekologię | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

Dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków | Nowa Gazeta Biłgorajska (gazetabilgoraj.pl)

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.