- Reklama -

- Reklama -

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy – kwietniowe e-szkolenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nadal przyjmuje wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tym nowym świadczeniu, instytucja zaprasza na internetowe szkolenia.

- Reklama -

Do tej pory mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli ponad 25 tys. wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO). Świadczenie przysługuje na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12. do 35. miesiąca życia. Można je otrzymać także po przyjęciu małego dziecka na wychowanie. RKO wynosi maksymalnie 12 tys. złotych na jedno dziecko.

Na pytania dotyczące nowego świadczenia odpowiedzą eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Szkolenia odbędą się przez internet.

urząd MArszałkowski projekt

Do udziału w nich wystarczy dostęp do sieci i przeglądarka internetowa. Najbliższe spotkanie informacyjne odbędzie się 21 kwietnia o godzinie 10.00 (zapisy mailem: chelm_szkolenia@zus.pl). Kolejna szansa na udział w szkoleniu – 26 kwietnia o godzinie 11.00 (zapisy mailem: zamosc_szkolenia@zus.pl lub pod numerem telefonu 84 627 13 33).

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.