- Reklama -

- Reklama -

Rodzinnie na rowerach

Tradycją Rady Osiedla Ogrody stała się organizacja rajdów rowerowych integrujących całe rodziny. Cykliści tradycyjnie wyruszyli sprzed Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

- Reklama -

Rajd odbył się już po raz piąty. – Pokazujemy nowe trasy, odkrywamy nasze roztoczańskie piękności, a przede wszystkim próbujemy zebrać do siebie ludzi, którzy pracują i mają dzięki temu chwile oderwania od codziennej rzeczywistości. Mamy dwie trasy: łatwiejszą i trudniejszą, tak aby każdy odkrył coś nowego. Jest to też integracja mieszkańców oraz promocja zdrowego stylu życia – mówi Piotr Buliński, przewodniczący Rady Osiedla Ogrody. Dodaje, że organizatorom zależy, aby jak najwięcej mieszkańców stawiało na aktywność fizyczną.

Krótsza trasa biegnie od Biłgoraja przez Edwardów, zbiornik Wolaniny do Bukownicy. – Jest to trasa rekreacyjna – zaznacza przewodniczący.  Natomiast trasa dla bardziej zaawansowanych cyklistów prowadziła od Biłgoraja przez zalew Bojary, zielony szlak modelowy, Nadrzecze, Wolę Kątecka, Pulczynów, Trzęsiny, Żelebsko do Kajetanówki. – Jest to trasa wymagająca – mówi przewodniczący.

- Reklama -

Piotr Buliński, przewodniczący Rady Osiedla Ogrody:

Trasa krótsza liczyła 25 km, natomiast dłuższa 40 km.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.