tyche głowny

Rodzinnie dla Kuby (zdjęcia, filmy)

W niedzielę, 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Biłgoraju odbył się festyn rodzinny, z którego dochód przeznaczony zostanie na szczytny cel, leczenie Kubusia - ucznia drugiej klasy. Organizatorem "Festynu rodzinnego z Trójką" była Teresa Kuna, nauczyciel szkoły, do której uczęszcza Kubuś.

Festyn Rodzinny z Trójką, to uroczystość zorganizowana  już po raz dziesiąty z rzędu z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Gości przywitał oraz podziękował sponsorom Jan Majewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Biłgoraju, po czym odbyła się część artystyczna podczas, której uczniowie śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze oraz przedstawili inscenizację pt. „Piękna i Bestia”. A to wszystko dla szkolnego kolegi Kuby, który od urodzenia zmaga się z ciężką i kosztowną w terapii chorobą genetyczną. Kuba mieszka w Aleksandrowie, na leczenie syna rodzicom potrzebne jest około milion złotych, dlatego każdy stara się pomóc, jak  tylko może. Mieszkańcy Aleksandrowa, pedagodzy z aleksandrowskich szkół, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy „Trójki” również pomagają chłopcu.

O zmaganiach i objawach choroby, opowiada mama Kuby. (Film poniżej)  

W ubiegłą niedzielę prowadzone były zbiórki przez Koło Gospodyń Wiejskich w Aleksandrowie, zaplanowane są również kolejne akcje na rzecz 9-latka.

Podczas festynu w „Trójce” nie zabrakło słodkości i atrakcji dla dzieci. Były konkursy sprawnościowe, wspólne tańce, malowanie twarzy, bańki mydlane, makijaże oraz ciasta i potrawy przygotowane specjalnie na tę okazję. Dzieci skorzystać również mogły z rozrywek, jakie proponowało wesołe miasteczko, mini zoo, gdzie przebywały min. alpaki, oraz zobaczyć zabytkowe samochody. Dla dorosłych zaś przygotowano stoiska medyczne, w których można było dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a także skorzystać z porad pani dietetyczki. – Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas finansowo oraz poświęcili swój czas w organizację festynu, mówi Anna Osuch, – Szczególnie zaangażowali się: Wójt Gminy Aleksandrów, Ewa Maciocha i młodzież z PAT, Przedszkole, Szkoła i Gimnazjum z Aleksandrowa, parafie z Aleksandrowa i Górecka Kościelnego, loklani przedsiębiorcy Bożenia i Zdziasław Hułas, Bank Spółdzielczy w Księżpolu oraz miejscowy zespół Aleksandrowiacy. – dodaje mama chorego Kubusia. W trakcie niedzielnego festynu udało się zebrać około 10 tys. zł.

Piosenkę „Meluzyna” wykonała dla wszystkich Monika Litwin (film poniżej)

Integracyjne zabawy muzyczno-ruchowe poprowadziła Ewa Maciocha 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.