Moto Tech

- Reklama -

Rodzinne spotkanie opłatkowe (FOTO)

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ordynariusz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej bp Marian Rojek. Na początku Eucharystii proboszcz kościoła pw. św. Michała Archanioła ks. prałat Wiesław Galant powitał pasterza diecezji. – Z wielką radością w sercu pragnę skierować na progu tej Eucharystii słowa pozdrowień i powitań, gdy rozpoczyna się tą Mszą św. 11. spotkanie opłatkowe Zamojsko-Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie pozdrawiam w naszej wspólnocie pasterza naszej diecezji ks. dr. Mariana Rojka, biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Ojcze, bardzo, bardzo serdecznie witamy – mówił prałat Wiesław Galant. Następnie ks. proboszcz, który jednocześnie jest kapelanem Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II, przywitał przybyłych gości, przedstawicieli władz miasta, samorządu, kuratorium, szkół oraz prezes Rodziny Bernadetę Cichorz. – I bardzo serdecznie witam już tak rodzinnie wszystkie delegacje szkół z terenu naszej diecezji, którym patronuje św. Jan Paweł II – dodał ks. Galant.

W homilii ks. biskup wskazywał na postać św. Jana Pawła II, patrona szkół. – Dla nas te dwie ważne sprawy: iść do Jezusa z pośpiechem, tak jak się spieszył całe życie dla Jezusa i dla Kościoła św. Jan Paweł II i jednocześnie być autentycznym świadkiem, opowiadać, przekonywać innych świadectwem swojego życia – mówił bp Marian Rojek.

Zachowujmy w swoim sercu te wszystkie sprawy, które Pan Bóg nam dzisiaj przedstawia w swojej Ewangelii. Zachowujmy, rozważajmy to, co widzieliśmy w wydarzeniu Bożego Narodzenia, co dotykamy naszym palcem, ręką, śpiewem – ks. biskup zachęcał do przyjmowania postawy Matki Bożej, która podejmowała i kontemplowała w swoim sercu wszystkie ważne sprawy. – Nasiąkajmy tą tajemnicą, tą miłością, przenikajmy nią. Niech treści Bożego Narodzenia znajdą więc czas u nas, w naszym życiu, modlitwie, w rozmowach z najbliższymi, w częstym kolędowaniu. I pamiętajmy o poleceniu św. Jana – jeśli Bóg nas tak umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować. I to jest życzenie dla wszystkich, którym bliski jest św. Jan Paweł II – dodał pasterz diecezji.

- Reklama -

Po Mszy św. wszyscy udali się do Centrum Pastoralnego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wzruszające jasełka pt. „W poszukiwaniu Gwiazdy Betlejemskiej”. Wszyscy obecni na spotkaniu opłatkowym otrzymali od organizatorów małe serduszka – wielki symbol miłości, szlachetnych uczuć. To w sercu rodzi się dobro, którym można dzielić się z innymi. Tym dobrem dzieli się 36 placówek oświatowo-wychowawczych skupionych w Zamojsko-Lubaczowskiej Rodzinie Szkół im. św. Jana Pawła II. Ich wyjątkowość polega na tym, że czerpią z nauczania Jana Pawła II, który uczył kochać Boga i ludzi.

Zachowując jedną z najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji – łamanie się opłatkiem – uczestnicy spotkania dzielili się rodzinnym ciepłem, miłością, wzajemnym poszanowaniem, serdecznym słowem.

W spotkaniu udział wzięły delegacje m.in. Szkoły Podstawowej w Zamchu, Samorządowej Szkoły Podstawowej w Goździe Lipińskim, Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Zaorendzie, Szkoły Podstawowej w Łukowej, Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dereźni, Szkoły Podstawowej w Woli Radzięckiej, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Księżpolu. Wszystkie te placówki szczycą się imieniem św. Jana Pawła II i przynależnością do Rodziny.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.