Rodzinna niedziela na rowerach

Jazda rowerami drogami i ścieżkami gminy Księżpol staje się coraz bardziej popularna. Za sprawą wójta gminy i Spontanicznej Grupy Rowerowej w ubiegłą niedzielę prawie 50 uczestników wzięła udział w wycieczce rowerowej.

Prawie 20 kilometrów asfaltowymi i polnymi drogami gminy Księżpol przejechali uczestnicy niedzielnej przejażdżki rowerowej „Rodzinnie na rowery”. Hasło przewodnie wycieczki wzięło się stąd że nie tak dawno świętowaliśmy Dzień Dziecka, Dzień Mamy i Dzień Taty. Dlatego na rowery wsiedli i starsi, i młodsi mieszkańcy gminy, a najmłodszy rowerzysta liczył zaledwie 6 lat. 

Uczestnicy wycieczki wystartowali spod Urzędu Gminy w Księżpolu. Przejechali następnie do Borek, stamtąd do Zyń, Zań, Majdanu Starego, Majdanu Nowego i do Cegielni Markowicze. Przejazd zakończył się na placu obok przedszkola w Markowiczach.
Uczestnicy wycieczki nie tylko podziwiali piękno swojej Małej Ojczyzny, ale także dowiedzieli się, czym trudnią się jej mieszkańcy, jakie rośliny są tu uprawiane, a jakie rosną dziko. Była także porcja wiedzy o zabytkach.
Na zakończenie na wszystkich czekało integracyjne ognisko z pieczeniem kiełbasek i konkurencje sprawnościowe. Był także konkurs z nagrodami, w którym uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę na temat gminy Księżpol.
Wycieczka „Rodzinne na rowery” była inicjatywą wójta Gminy Księżpol Jarosława Piskorskiego oraz radnych. Samorządowcy ufundowali również nagrody i poczęstunek. W organizację włączył się także sołtys Markowicz, za co uczestnicy bardzo gorąco dziękują.
Nieodzowna była także pomoc w zabezpieczaniu przejazdu przez strażaków z OSP Księżpol i Zakład Gospodarki Komunalnej z Księżpola.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.